Львівська міськрада відшкодовуватиме перевізникам різницю між тарифами за проїзд

logo
153899_lvivska_miskrada_vidshkodovuvatime_perevi.jpeg


Міськрада відшкодовуватиме львівським перевізникам різницю між економічно обґрунтованим, якщо це підтвердить Антимонопольний комітет, та затвердженим виконкомом тарифом на проїзд.

За розрахунками львівських перевізників, середній економічно обґрунтований тариф за проїзд у міських маршрутках ‒ 6,80 грн. Міськрада уже звернулася до Антимонопольного комітету із проханням перевірити цю вартість проїзду. У випадку обґрунтованості цих цифр різницю між тарифами компенсовуватиме міська рада. Мерія вважає прийнятним тариф не більше 5 грн.

«Антимонопольний комітет перевіряє порядок підготовки документів відповідно до чинного законодавства і робить відповідний висновок, чи все враховано, чи всі документи подані. Якщо, припустимо, економічно обґрунтований тариф – 6,80, а ми прийняли шість, то оці 80 копійок ми маємо відшкодувати перевізнику. Якщо ми приймемо 5, то ми маємо 1,80 відшкодувати», ‒ розповів заступник міського голови Львова Сергій Бабак.

Щоправда, чи отримають таку компенсацію перевізники ‒ залежить від того, чи будуть на неї гроші в міському бюджеті. Коли ж у Львові прийматимуть новий тариф – ще невідомо. Це залежить від того, скільки часу займе перевірка Антимонопольного комітету.

Нагадаємо, тариф чотири гривні за поїздку діє ще із травня 2015 року. Відтоді вартість пального і запчастин зросла на третину. Тож львівські перевізники вже два місяці вимагають підняти тариф. Ціну у п’ять гривень вважають компромісною.

«5 гривень дозволять зупинити падіння транспорту і, можливо, стабілізувати виїзд машин на лінію. Само собою, що напевно потрібно буде переглянути і оплату праці водія та провести відповідну роботу, щоби водії розуміли, що до пасажирів треба відноситися з повагою», ‒ розповідає Іван Велійка, голова Асоціації перевізників Львівщини.


А поділитися?