Львівська мистецька кав’ярня “Пегаз”: де збиралися містяни під час Другої світової

logo


Львів славиться серед туристів перш за все старою європейською архітектурою та кавою, яку можна знайти тут будь-де і на будь-який, навіть найбільш вишуканий, смак. Каву пили у Львові і під час Другої світової, саме тоді тут відкрилася кав’ярня “Пегаз”. 

Про неї розповідають у “Фотографіях старого Львова”. 

: Як курсували трамваї у Львові сто років тому. Ретрофото

Мистецька кав’ярня

Нова кав’ярня у Львові відкрилася саме у розпал Другої світової, 1942 року, у червні. І це була не просто кав’ярня, а мистецька! Тут збирався дуже різноманітний контингент – письменники, художники, поети тощо. 

Кав'ярня

Кав’ярня “Пегаз” була справжнім спасінням для творчої молоді, якій потрібно було десь збиратися, щоб обмінюватися ідеями, декламувати свої твори або ж просто приємно спілкуватися за горнятком кави. 

Стаття у “Львівських вістях”

Того ж таки року у часописі “Львівські вісті” з’явилася замітка про відкриття нової кав’ярні, “Пегазу”. Ось що про неї написали: “Тому треба справді сердечно привітати нову мистецьку каварню “Пегаз”, якої врочисте відкриття відбулось останньої суботи. Каварня примішується в будинку, де й приміщується Спілка Образотворчих Мистців у Львові, Марійська площа ч. 9. Обширне, фронтове приміщення в центрі міста справді для всіх вигідне. Керівництво каварні є у справних руках дружини великого нашого мистця-графіка, покійного Павла Ковжуна, п-ні Тамари Ковжун. Спілка Мистців, під якої управою каварня, подбала про її справді мистецьке оформлення і, як заповідається, в цій каварні можна буде оглядати щораз нові мистецькі твори”. 

Кав'ярня

На жаль, подальша доля кав’ярні невідома. Цілком імовірно, що закрили її саме за радянських часів. Ну, або ж перетворили на буфет, один з багатьох. 

Кав'ярня

Більше новин про історію Львова

У соціальних мережах з’явилися світлини львівського фотографа Вілі Фургала, де група молодиків вивішували на одній із вулиць Львова гірлянду з купоно-карбованців.

Важко це зараз уявити, але раніше у Львові можна було зустріти чимало тропічних рослин, нетипових для клімату західної України. Зокрема, у місті Лева на вулицях росло чимало пальм.