Львівська письменниця Галина Яценко перемогла у міжнародному літературному конкурсі

logo


ЛЮДИ

У номінації «Поезія»

Фото надала: Галина Яценко

Львівська письменниця та науковиця Галина Яценко перемогла у ІІ-му Міжнародному літературному конкурсі імені Марії Урбанської. Цього року 30 авторів з різних куточків світу запропонували на розгляд журі 32 оригінальні твори різних жанрів.

Переможців визначали у двох номінаціях: «Проза» та «Поезія». У першій номінації перемогла доцентка кафедри української преси факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка Галина Яценко із оповіданням «Твоя М.».

Для мене перемога в ІІ Міжнародному літературному конкурсі імені Марії Урбанської дуже почесна, адже на конкурс цьогоріч надійшли роботи не лише з усієї України, а й Польщі та США. Особливо приємно, що журі так достойно оцінило моє оповідання «Твоя М.», яке зайняло перше місце у номінації «Проза». Коли працювала над своїм переможним оповіданням, то не настільки була націлена на високі конкурсні результати, як хотіла детальніше дослідити життєпис Марії Урбанської, останньої власниці Тартаківського палацу, відомої меценатки та освітянки, яка за свого життя організовувала навчання для дітей Сокальщини та заповіла для потреб шкільництва свій маєток. Мене вразила трагічна біографія цієї шляхетної жінки, тож оповідання «Твоя М.» ‒ це моя данина її пам’яті, пошанування її світлих діянь, ‒ ділиться з Galnet Галина Яценко.

Оповідання «Твоя М.» побудуване у формі листів до Ісуса, які Марія Урбанська пише на засланні. У 1940-му році її репресували та вивезли у Сибір, а після п’яти ув’язнень та амністії вона прийняла чернечий постриг в Йошкар-Оли, що у Росії. Там Марія Урбанська і померла.

Чорне і біле, сум і світло, тепер і тоді, кожен рядочок моєї історії про Марію Урбанську пронизаний спогадами та переживанням сьогодення, поверненням до себе справжньої, тихої сповіді. Кожен уявний лист, за моїм задумом, – це шматочок життєвої драми, наповненої мініісторіями про батьків, бабусю, Тартаківський палац, її уроки для дітей, розведення коней, – описує письменниця.

Незабаром Галину Яценко урочисто нагородять, а її оповідання опублікують в альманасі конкурсу. Окрім того, у планах письменниці ‒ відвідати Тартаківський маєток, де досі витають світлі спомини про його власницю ‒ Марію Урбанську.

Додамо, мета літературного у конкуру – вшанування пам’яті Марії-Ружі-Флорентини Урбанської – освітянка, меценатка, остання власниця Тартаківського палацу.

Нагадаємо, минулого року в липні Галина Яценко здобула перемогу у конкурсі «Мікроліти: потойбіч Целана» і отримала премію німецького видання «SPIEGELUNGEN» («Віддзеркалення») з мініпрозою «Вхопися, мій Хлопчику!». Детальніше про це читайте ТУТ. 

Галина Яценко – львівська письменниця та доцентка кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка;  авторка поетичної збірки «Соната любові» (2015), співавторка збірок «Теплі історії. Він і вона», «Теплі історії у стилі блюз», «Теплі історії в конвертах». Довгий час Галина Яценко залишала творчі доробки на «робочому столі ноутбука», поки її чоловік та натхненник Андрій Яценко не взяв ініціативу у свої руки: саме він видав першу збірку письменниці «Соната любові». 

Галина Яценко пише поезію, прозу та казки, є лауреаткою низки українських та міжнародних конкурсів. Письменниця родом з Турки, що на Львівщині. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.