Львівське сміття не знайде прихистку?

logo


Чи реально за пів року вирішити проблему 50-річної давності?

У кінці травня цього року страшна подія сколихнула Львів — спалахнула пожежа на Грибовицькому сміттєзвалищі, яку гасили більше тижня і яка забрала багато життів.

Після цього стала очевидною проблема: необхідно рекультивувати грибовицький полігон і навчитись переробляти сміття.

 

Очевидно, що проблему зі сміттєзвалищем, яка існує ще 1950-х років, вирішити не так просто. Перешкодами стають не лише відсутність фінансів, пошук кадрів, які могли б створити переробні заводи і т. ін., але й впертість з боку влади та мешканців Львова.

 

І якщо мешканців с. Великі Грибовичі можна зрозуміти у небажанні допускати подальший ввіз сміття на звалища, то керівництво Львова — ні. Це підтверджує рішення прокуратури Львівської області, яка назвала висловлювання мера про неможливість рекультивації сміттєзвалища “маніпуляцією”.

 

“У Львівського міського голови та виконавчого комітету Львівської міської ради було мінімум 10 років, щоб вирішити питання експлуатації Грибовицького сміттєзвалища. А саме закриття Львівського міського полігону твердих побутових відходів, проведення його рекультивації та вибору земельної ділянки для створення нового полігону для розміщення відходів, будівництва на ній заводу з їх переробки та сміттєсортувального комплексу. Натомість жодних із вище перелічених заходів зроблено так і не було”, – повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

 

Після трагедії у Грибовичах, Львівський апеляційний суд зобов’язав мера міста й виконавчий комітет Львівської міської ради припинити експлуатацію сміттєзвалища. І хоч постанову суду було виконано і львівське сміття стало подорожувати дорогами України, основне питання — нове місце вивозу відходів – так і не було вирішено.

Зрушила ситуація з мертвої точки лише зараз, через пів року після головних подій, оскільки 1 грудня відбутися засідання Львівської міськради, де розглядатимуть пропозицію створення сміттєзвалища на Білогорщі.

 

Мешканці цієї та прилеглих територій збираються провести акцію протесту з цього приводу.

 

«В четвер 1 грудня 2016 року на сесії Львівської міської ради депутати голосуватимуть за «сміттярку» біля наших будинків. В промзоні між мікрорайонами Рясне, Левандівка та Білогорща міська влада планує розмістити “Грибовичі №2” <…> Це загрожує нам екологічною катастрофою – забруднення води, землі, повітря, поява страшних захворювань. Відтак закликаємо всіх 1 грудня залишити всі свої справи і о 9:30 прийти під міську раду і сказати своє рішуче «НІ» сміттярці біля наших будинків», – пишуть активісти на сторінці у Facebook.