Львівські хірурги прооперували 16-річну дівчину із зайвим пальцем на нозі

logo


У пацієнтки був шостий палець на нозі, який не вдалося видалити повністю під час операції в дитинстві. Патологія заважала дівчині вільно рухатись, а підібрати взуття було важко

Львівські лікарі прооперували 16-річну мешканку Тернополя, у якої була вроджена вада — зайвий палець на нозі. Через патологію у дівчини були проблеми з ходьбою,повідомили у понеділок, 29 квітня, у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі.

Через ваду дівчина не могла підібрати взуття

Як зазначили у повідомленні, дівчина народилася з вродженою полідактилією — додатковим пальцем на нозі. У дитинстві їй вже видаляли палець, але операція була не вдалою: мізинець неправильноріс, викривлявся і заважав при ходьбі.

“Мені було важко підібрати взуття. Зручно було ходити лише босоніж, у будь-якому взутті я відчувала біль та шалений дискомфорт,” — розповіла пацієнтка.

Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Хірурги провели Христині складну операцію, під час якої видалили залишки шостого пальця, провели коректувальну остеотомію мізинця та відновили його правильну анатомію.“Залишилась плеснова кістка додаткового пальця, яка, зростаючи разом з дитиною, деформувала стопу і мізинець. Таку ваду можна виправити лише хірургічно. Наша операція полягала не лише у висіченні залишкової кістки. Ми провели також корегуючу остеотомію — пересікли кістки п’ятого пальця, щоб відновитийого правильну анатомію — зазначив дитячий хірург Центру.

До слова, полідактилія — це вроджена патологія, при якій дитина може мати додаткові пальці на руках або ногах. Така вада потребує хірургічного втручання. Здебільшого операцію для відновлення правильної анатомії кисті або стопи рекомендують проводити в ранньому віці, до 1 року.

Нагадаємо, хірурги Львівського онкоцентрувидалили дівчині 15-сантиметрову пухлину. Окрім того, до Львова прибули американські хірурги, які оперуватимуть дітей з вадами обличчя.