Львівські комунальники почали збивати бурульки та сніг з будинків

logo


image

На вихідних, 13-14 лютого, працівники львівських комунальних підприємств почали збивати з дахів будинків бурулі та сніг. Вулиці, на яких тривають роботи, перекривають на час чищення покрівель. Мешканців ж просять бути обачними і, за можливості, не ходити під дахами. А ще не паркувати під ними автомобілі, щоб спецтехніка мала доступ. За кілька днів комунальники мають збити усі льодяні брили, щоб вони не почали безконтрольно падати з настанням потепління.

Вранці понеділка, 15 лютого, комунальники Шевченківського району Львова збивали бурульки на вулиці Донецькій. Роботу сповільнює не велика кількість льоду, а запарковані під будинками автівки. Тож за годину комунальники очищують лише до 10 м покрівлі.

«В нас працює 3 бригади. Перша бригада загороджує місця, де звисають сніг і бурульки. Друга бригада йде і збиває бурулі на будинках двоповерхових. Там, де можна збити вручну. І третя бригада — залучаємо спеціалізовану техніку, перекриваємо дорогу, залучаємо поліцію», — пояснює Андрій Моравський, директор КП «Балатон-409».

Увесь час комунальники проводять на висоті, адже без підйомника і спецтехніки покрівлі не розчистиш. Льоду, як кажуть, дуже багато. «Лід дуже великий, сантиметрів по 40-50. І дуже великий-великий намет снігу. Маємо такі лопати та інше приладдя, ними зверху товчемо і лід падає потихеньку», — з висоти розповідає комунальник Ярослав.

У Шевченківському районі майже тисяча будинків, з яких комунальники мають збити бурулі. «Щоденно з самого ранку проводиться обстеження майстрами управляючої комунальної компанії. І першочергово найбільші обирають, які загрожують; вузькі проходи, де не може мешканець обійти. Першочергово призначаємо туди», — каже Наталя Залужна, начальниця відділу ЖКГ Шевченківської райадміністрації.

Багато намерзлого льоду й у інших районах Львова. Комунальники збиватимуть його з будинків впродовж кількох наступних днів. Тому просять мешканців за можливості не ходити під будинками, з яких звисають бурулі.

«Я б хотіла звернутися до мешканців, щоби вони не ставили автомобілі біля будинків. І щоб вони дивилися нагору, чи є бурулі, щоб вони не впали на самі автомобілі», — додала заступниця міського голови Львова Ірина Маруняк.

Якщо львів’яни помітять небезпечні місця, де існує загроза обвалу снігу та падіння буруль, просять звертатись на «гарячу лінію» міста за коротким номером 15-80.