Львівські медики оприлюднили тривожну динаміку збільшення кількості недужих на кір

logo
228922_lvivski_mediki_opriljudnili_trivozhnu_din.jpeg


Кір не відступає. Станом на сьогоднішній ранок в Львівській обласній інфекційній лікарні перебуває 214 осіб з діагнозом кір. За минулий тиждень цю недугу діагностували у майже півтисячі пацієнтів в області. І це не лише діти. В лікарні Львівщини щодня шпиталізовують близько 30 пацієнтів різного віку з високою температурою.

Перші симптоми ‒ сухий кашель, може бути кон’юнктивіт, висип на вухах, голові, грудній клітці, спині та кінцівках. Та не така страшна сама хвороба, як її ускладнення у вигляді запалення легень або головного мозку.

Захистити себе від вірусу ще не пізно. Головний епідеміолог Львівщини радить щепитись. Є безкоштовна бельгійська вакцина. В резерві її залишається 40 тисяч доз. Доведено, що вакциновані на 95% захищені від кору.

«Кожен зараз має прийняти рішення: чи він планує захворіти на кір у найближчому майбутньому, чи не планує? Ті люди, які вже перехворіли на кір, мають довічний імунітет, і їм нема чого боятися. Також можуть бути спокійними ті люди, які мають дві дози вакцини проти кору», ‒ розповіла головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко.

Нагадаємо, на Львівщині вже було два летальні випадки від кору серед невакцинованих дітей.


А поділитися?