Львівські медики стривожені поширенням жовчнокам’яної хвороби серед дітей.

logo


У львівському ОХМАТДИТі за два тижні прооперували п’ятьох дітей з камінням в жовчному міхурі. Про це повідомляє ZAXID.NET. 

Лікарі Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ стривожені різким зростанням дітей, в яких діагностують жовчнокам’яну хворобу і яких терміново слід оперувати. Лише за перші два тижні листопада в лікарні прооперували п’ятьох дітей віком 10-17 років, хоча раніше таку кількість операцій робили за рік. Щотижня до лікарні потрапляє 5-10 дітей з цим захворюванням, яким проводять консервативне лікування.

“У дорослих це захворювання діагностують дуже часто, але така кількість хворих серед дітей – це рідкість. У нашій лікарні впродовж року проводиться 3-7 таких операцій, а тут за два тижні – п’ять оперативних втручань”, – повідомив завідувач центру мініінвазивної хірургії ОХМАТДИТу Андрій Дворакевич.

За словами дитячого хірурга, на операційний стіл потрапили не лише діти з Львівщини, а й з інших областей. Усі вони раніше проходили консервативну терапію за призначенням гастроентеролога, але це не дало бажаного ефекту. У них у жовчному міхурі сформувалися камені. У трьох з п’яти були ускладнення. В одного пацієнта виявили поліп у жовчному міхурі і його слід було терміново оперувати, бо ця патологія вважається передраковим станом. Двоє інших пацієнтів мали так званий холедохолітіаз – ускладнення, при якому великі камінці подрібнюються на дрібні і перекривають загальножовчеву протоку.

Дитячий гастроентеролог ОХМАТДИТу Наталя Ячмінська повідомила, що щотижня з такою проблемою до них звертається 5-10 дітей різного віку, яких скеровують на медикаментозне лікування. Деякі камені після відповідного лікування вдається розчинити. Але проблема у тому, що захворювання тривалий час може мати безсимптомний перебіг, ніяк не проявлятися навіть декілька років.

За словами гастроентеролога, жовчнокам’яна хвороба виникає через гормональні порушення, особливо у дівчаток, прийом медпрепаратів, наприклад, антибіотика цефтріаксон, протизаплідних гормональних засобів, голодування, незбалансоване харчування тощо.

Во львовском Охматдете за две недели прооперировали пятерых детей с камнями в желчном пузыре. Об этом сообщает ZAXID.NET. 

Врачи Львовской областной детской больницы ОХМАТДЕТ встревожены резким ростом детей, у которых диагностируют желчнокаменную болезнь и которых срочно нужно оперировать. Только за первые две недели ноября в больнице прооперировали пятерых детей 10-17 лет, хотя такое количество операций делали в год. Еженедельно в больницы попадает 5-10 детей с этим заболеванием, которым проводят консервативное лечение.

“У взрослых это заболевание диагностируют очень часто, но такое количество больных среди детей – это редкость. В нашей больнице в течение года проводится 3-7 таких операций, а тут за две недели – пять оперативных вмешательств”, – сообщил заведующий центром миниинвазивной хирургии Охматдета Андрей Дворакевич.

По словам детского хирурга, на операционный стол попали не только дети из Львовщины, но и из других областей. Все они ранее проходили консервативную терапию по назначению гастроэнтеролога, но это не дало желаемого эффекта. У них в желчном пузыре сформировались камни. У трех из пяти были осложнения. У одного пациента обнаружили полип в желчном пузыре и его следовало срочно оперировать, потому что эта патология считается предраковым состоянием. Двое других пациентов имели так называемый холедохолитиаз – осложнение, при котором большие камни измельчаются на мелкие и перекрывают общежелчный проток.

Детский гастроэнтеролог Охматдета Наталья Ячминская сообщила, что еженедельно с такой проблемой к ним обращается 5-10 детей разного возраста, которых направляют на медикаментозное лечение. Некоторые камни после соответствующего лечения удается растворить. Но проблема в том, что заболевание длительное время может иметь бессимптомное течение, никак не проявляться даже несколько лет.

По словам гастроэнтеролога, желчнокаменная болезнь возникает из-за гормональных нарушений, особенно у девочек, приема медпрепаратов, например, антибиотика цефтриаксон, противозачаточных гормональных средств, голодания, несбалансированного питания и тому подобное.