Львівські перевізники вимагають суттєвого підняття вартості проїзду у маршрутках

logo


Щоразу, підвищуючи  вартісь проїзду у транспорті, перевізники обіцяють комфорт та якість. Однак в результаті крім ціни нічого так і не міняється. Фото: ЗІК.

У Львові знову заговорили про подорожчання проїзду у маршрутках. Причому, цього разу, більш конкретно, називаючи реальні дати та цифри. Отож, не виключено, що вже з 1 січня за проїзд у громадському транспорті доведеться платити більше. До того ж, суттєво більше – перевізники найобгрунтованішим вважають тариф у розмірі 6-7 гривень. Мовляв, востаннє проїзд у Львові дорожчав ще у травні 2015-го, а відтоді багато чого змінилося.

Пересічні львів’яни до можливих змін ставляться неоднозначно, більшість проти здорожчання, оскільки невпевнені, що після цього якість перевезень не поліпшиться.

– Я їду з Рясне в центр, тому краще сяду на приміську маршрутку і трохи потім пройдусь, – каже львів`янка Анастасія. – В звичайну міську просто не запхатись. За що платити більше?

Пан Микола їздить на роботу з пересадками. Каже, платити 30 грн в день за проїзд для нього буде «закруто»:

– Щодня я їду спочатку тролейбусом чи маршруткою до готелю «Львів», а потім пересідаю на ще один автобус, що їде на Стрийську. Зараз на дорогу витрачаю щодня по 16 гривень, але комфорту жодного. А якщо проїзд здорожчає, то за те ж саме «задоволення» доведеться платити вдвічі більше. Цього я не можу собі дозволити.

Проте є й ті, хто готовий платити більше, лиш би якість відповідна була. Але їх значно менше.

Голова Асоціації перевізників Львівщини та співзасновник компанії «Міра і К», яка обслуговує у Львові кілька маршрутів, Іван Велійка зазначає, що сьогодні економічно обґрунтований тариф – 6 – 7 гривень.

– Тариф треба переглядати. Перевізники подали обрахунки, у яких він коливається в межах 6,10 – 7,35 гривень, залежно від перевізника та класу автобуса. Сьогодні це питання ще обговорюється, – додав він.

У нову вартість проїзду львівські перевізники заклали збільшення мінімальної заплати, ціни на нафтопродукти та запчастини. Кажуть, що діючий тариф у 4 гривні був розрахований при ціні палива 21 грн/літр, а за цей час пальне подорожчало – середня ціна зросла до 24 гривень за літр.

До 21 листопада триватимуть консультації міських чиновників з громадськістю щодо нових тарифів. Свої зауваження та пропозиції львів’янин можуть подавати через Центри надання адміністративних послуг або як електронне звернення.

За словами в.о. керівника міського управління транспорту Олега Партики, майбутній проект рішення про підвищення вартості проїзду має погодити ще й Антимонопольний комітет. Пізніше проведуть громадські слухання, після чого пропозицію по новому тарифу винесуть на засідання виконкому міськради.

Ірина КАЧМАРИК.