Львівських архітекторів номінували на світову премію Building of the Year 2022

logo


Підтримай ШоТам

Львівська студія дизайну та архітектури O.M.Shumelda номінована на премію ArchDaily Building of the Year 2022 в категорії Cultural Architecture за проєкт культурного центру «РадіоГараж».

Про це повідомили у міській раді Львова.

ArchDaily засноване у 2008 році у Нью-Йорку як джерело безперервної інформації для архітекторів. Це найпопулярніший у світі портал про архітектуру, щомісяця його відвідують 13,6 млн унікальних користувачів.

Проголосувати за українців можна за посиланням.

Влітку у Львові відкрили міждисциплінарний простір «РадіоГараж», в основі якого лежить звук, мистецтво та технології. Новий медіа-мистецький осередок було облаштовано у приміщенні старого гаражу на першому поверсі в історичному будинку Львівського радіо (вул. Князя Романа, 6). У цьому просторі об’єднане навчання, експерименти, дослідження і дискусія на межі мистецтва, науки, технологій та акустики.

Про «РадіоГараж»

«РадіоГараж» – це складова частина музею Львівського радіо. У цьому просторі концентруватиметься навчання, експерименти, дослідження і дискусія на межі мистецтва, науки, технологій та акустики.

У 2020 році розпочалися роботи із відновлення, консервації, розробки нової концепції, дизайну і ремонтні роботи у просторі «РадіоГаражу». Цей простір є місцем для відкритих публічних подій, експериментальної галереї-лабораторії, яка, крім традиційних форм та жанрів мистецтва, має особливий фокус – мистецтво нових технологій, а саме радіо-мистецтво, звукове мистецтво, інтерактивні медіа та інше.

: Зі сцени – на війну, з війни – на сцену. Актор Олег Шульга про театр, кіно та реабілітацію українських бійців через вистави.

Складовою простору «РадіоГаражу» є галерея-лабораторія для роботи із звуком. У цьому просторі планують до прослуховування твори звукових мистецтв як академічного музичного мистецтва, так і експериментального.

Важливим для проекту є також зміщення фокусу з візуального сприйняття до таких чуттів, як звук і дотик. Це буде простір для навчання і практикування, для складання пристроїв, які працюють з радіохвилями.

Для відкриття простору було проведено реставрацію вхідних брам з вул. Князя Романа та з вул. О. Нижанківського, які перебували у занедбаному стані, відреставровано старовинні металеві сходи та перила з першого поверху до підвалу. Також було відреставровано саме приміщення, в якому виявлено орнаментальні розписи на стінах та залишки підлоги зі скляних блоків відомої фірми «Luxfer». Для збереження історії виготовлення таких скляних віконечок (люксферів) було замовлено у львівського художника Олеся Дзиндри та встановлено з вул. Князя Романа для потрапляння та заломлення денного світла у підвал «РадіоГаражу». На всі ці роботи та закупівлю необхідного обладнання з міського бюджету було скеровано 2,8 млн грн.

Нагадаємо, Україна здобула Гран-прі на театральному фестивалі в Єгипті.

Як ми повідомляли раніше, фільм українського режисера Олега Сенцова «Носоріг» переміг на фестивалі у Швеції.

Фото: city-adm.lviv.ua.

Підтримай ШоТам