Львівський суд оштрафував жінку за образи іноземки через колір шкіри

logo


image

Про це йдеться у рішенні суду від 11 листопада.

Так, із позовом звернулася громадянка Лівії, яка має дозвіл на постійне проживання в Україні. Іноземка поскаржилася, що її періодично ображає жінка, яка живе поверхом нижче.

Наприклад, у грудні 2020 року стався випадок, коли лівійка перебувала сама вдома з дворічною дитиною, а жінка почала сильно грюкати у двері. Вона кричала та використовувала нецензурну лайку, а також обзивала іноземку «чорною мавпою» та «чуркою».

Через кілька днів ситуація повторилася, проте лівійку ображали вже на вулиці. А ще через кілька днів жінка навіть штовхнула дитячу коляску іноземки, перш ніж знову почати її ображати.

У відповідь на це лівійка ніяк не реагувала — лише намагалася покинути місце, де її ображали. Через таку поведінку жінки лівійці довелося звертатися за допомогою невролога та психіатра. 

Адвокат відповідачки заявив, що іноземка порушує порядок у будинку та гучно поводиться після 22:00. Захисник заявив, нібито його підзахисна просто намагалася вмовити лівійку не створювати зайвого шуму. За його словами, під час своїх висловлювань жінка просто порівнювала шум із квартири іноземки із шумом, який видають мавпи.

Натомість сусіди заявили, що вважають лівійку тихою та неконфліктною людиною. Зрештою суд вирішив задовольнити позов іноземки частково. Вона вимагала 150 тисяч гривень компенсації, а отримає 40 тисяч. 

Расизм в Україні

За даними Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, дискримінацію за ознакою національного (етнічного) походження в Україні фіксують нечасто. У 2019 році в офісі омбудсмена отримали 30 таких повідомлень (7% від повідомлень про всі види дискримінації). У 2020 році зафіксували 31 таке повідомлення.

13 серпня олімпійський чемпіон і депутат Верховної Ради Жан Беленюк розповів, що у столичному районі Печерську до нього підійшли невідомі, які викрикували «Чорна мавпа щось знає про патріотизм?» та «Вали до Африки!». За словами Беленюка, попри провокації, до бійки справа не дійшла.

За фактом расистських висловлювань у бік Беленюка поліція Києва порушила кримінальне провадження, але вже 7 вересня стало відомо, що справу закрили «на підставі заяви потерпілого».