Львівського активіста Івана Спринського викликали на допит у Сихівський відділ поліції

logo


У вівторок, 16 жовтня, о 9 ранку керівник організації «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський з’явився до Сихівського відділку поліції. Його мали допитати як свідка у справі про захоплення державної будівлі.

Йдеться про події, які сталися 9 жовтня 2018 року. Тоді Іван Спринський разом зі своїми спільниками намагалися прорватися до кабінету начальника Державної фіскальної служби Львівщини. До слова, раніше Іван Спринський спільно з представником ГО «Всеукраїнська організація «Авто Євро Сила» Олегом Наконечним вже брали участь у пікеті під Львівською митницею.

У вівторок на допит Спринський прийшов із великою групою підтримки. Однак допиту не відбулось, оскільки свідок подав клопотання, аби допит відбувався публічно.

«Хочемо спитатися працівників слідства і вже на днях працівників прокуратури: що саме відбувається? Вони виконують замовлення митниці чи вони виконують замовлення Генеральної прокуратури, бо жодних ознак незаконних дій, на наш погляд, в наших вчинках не було», – прокоментував Іван Спринський.

«У всіх кримінальних провадженнях видаються завжди повістки, дільничні завжди розносять. Є різні ситуації: є що людей нема, є що добровільно приходять. У всіх слідство виписує повістки, люди приходять, дільничний розносить. У всіх кримінальних провадженнях, принаймні там, де є встановлені особи», – пояснив начальник Сихівського відділку поліції Ігор Підлужний.

Нагадаємо, до грудня 2013 року Іван Спринський був членом Партії регіонів. А після Революції гідності очолив громадську організацію «Рабів до раю не пускають», розвинув активну діяльність і очолив проект «Люстраційна приймальня» у Львові. Останні кілька місяців він намагається втрутитись у кадрові призначення на Львівській митниці – вимагає звільнення діючого керівництва і призначення нового. Виклик на допит у якості свідка Іван Спринський використав, щоби звинуватити поліцію у репресіях проти активістів.