Львівську політехнічну родину поповнили понад 9 тисяч студентів

logo


IMG_9078

1 вересня в Національному університеті “Львівська політехніка” відбулося традиційне посвячення першокурсників у студенти, що перетворилося на справжнє свято знань — високого  патріотичного духу, науки, думки й волі, як пророче сказав великий український світоч Іван Франко, 160-річний ювілей якого ми відзначаємо цьогоріч. 

Учасників і гостей урочистості тепло привітав ректор університету, голова Ради ректорів Львівщини професор Юрій Бобало.

Він, зокрема, наголосив, що для “Львівської політехніки” новий навчальний рік має одну важливу прикмету: він — ювілейний, адже невдовзі університет відзначатиме 200 років від дня  заснування.

Завдяки зусиллям багатьох дослідників вдалося достеменно встановити, що справжньою датою народження “Львівської політехніки” слід вважати не 1844, а 1816 рік. Це дає змогу  зарахувати навчальний заклад до десятки найстаріших технічних університетів Європи і світу.

Цьогоріч  дружна і згуртована політехнічна родина поповнилася 9,5 тис. студентів: 4 000 навчатимуться на магістрів і спеціалістів, стільки ж освоюватимуть програму бакалаврату, 1 500 абітурієнтів  прийшли в університет із коледжів. Відрадно, що серед поповнення “Львівської політехніки” велика когорта золотих і срібних медалістів,  переможців всеукраїнських і міжнародних учнівських олімпіад.

За підсумками  вступної кампанії університет  увійшов до чільної трійки найкращих вітчизняних ВНЗ за кількістю поданих заяв абітурієнтів, що отримали найбільшу кількість додаткових місць держзамовлення.

Учасників свята і гостей тепло привітав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, який назвав “Львівську політехніку” найкращим вищим навчальним закладом України. Про нинішнє свято знань він сказав образно: “Якби ми піднялися у космос і поглянули з висоти на майданчик, де зібралися студенти-першокурсники “Львівської політехніки”, то можна було б відчути святкову ауру добра”.

Промовець дав чудову пораду студентам: “Якщо ви хочете бути багатими, треба бути насамперед професійними. Саме професіоналізм ви отримаєте, навчаючись у Львівській політехніці.  А успішними ви будете не за кордоном, не на чужині, а лише у власній країні, власному домі”.

Олег Синютка вручив державні нагороди групі львівських політехніків.

На святі виступили також міський голова Львова Андрій Садовий, народний депутат України Оксана Юринець, депутат Львівської обласної ради Уляна Дорош, перший заступник голови ради федерації роботодавців України, член правління асоціації випускників “Львівської політехніки” Іван Ривак.

Читайте також: 1 вересня в АТО не стріляють

Зворушливою і хвилюючою була промова вихованця “Львівської політехніки”, а нині офіцера Збройних сил України, учасника бойових дій у зоні АТО, кавалера ордена Богдана Хмельницького Руслана Філіпсонова. Справжній героїчний  подвиг здійснив він, врятувавши від смерті шістьох своїх побратимів. У боях із російськими найманцями був тяжко поранений, тричі пережив клінічну смерть, але не просто вижив, а нині продовжує військову службу.

Руслан передав ректорові університету Юрію Бобалу  пам’ятний сувенір — маленьке  сердечко, яке йому подарувала  дівчинка на  Хрещатику, під час військового параду з нагоди 25-ї річниці незалежності України.

            Прес-служба Національного університету“Львівська політехніка”