Львівський архів залив в інтернет пів мільйона копій унікальних історичних документів: де шукати

logo


Львівський архів залив в інтернет пів мільйона копій унікальних історичних документів: де шукати Держаний архів Львівщини оцифрував та завантажив в інтернет 500тисяч унікальних історичних документів, серед яких берестяна грамота XІІ ст. та особисті документи Андрея Шептицького

Про це повідомляє голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

“Львівський історичний архів завантажив в інтернет 500 тисяч оцифрованих копій унікальних документів з історії західних областей України, зокрема Львівщини.  Серед них –колекція грамот на пергаменті, справи з фондів судових установ Руського воєводства XV–XVIII століть, свідоцтво про хрещення, дипломатичні паспорти та інші особисті документи Андрея Шептицького”, – розповів Максим Козицький. 

оцифровані документи Льівівського архіву

Фото: МаксимКозицький

Документи можна переглянути на Міжархівному пошуковому порталі посиланням.

“Усі історичні документи треба оцифровувати, бо не лише ворог зазіхає на оригінали, а й час, – каже Максим Козицький. – Оцифрування – це також про зручність у роботі для дослідників, адже потрібні джерела тепер можна знайти за кілька “кліків”. Окрім того, це добра нагода показати світові, що ми великаєвропейська держава з міцним історичним корінням, і все це має доказову базу”. 

Портал з’явився з ініціативи Державної архівної служби України та “Архівних інформаційних систем”. 

Раніше у Державному архіві Львівської області закликали українців ділитись матеріалами, зокрема фото та відео,про українсько-російську війну.

Читайте також: