Львівський медіафорум об’єднав представників ЗМІ зі 36 країн

logo


У Львові стартував медіафорум, на якому журналісти з 36 країн світу впродовж трьох днів обговорюватимуть виклики та сенси в поляризованому світі.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні, коли сотні мільйонів громадян обирають своїх представників до парламентів та урядів по всьому світу, перед журналістами стоїть великий професійний виклик. Як доносити різні позиції до аудиторії так, щоби не
занурити суспільства в хаос? Як зробити осмислення наслідків вибору або відмови від нього невід’ємним елементом суспільної свідомості? Зрештою, як формувати ґрунт для вкорінення цінностей демократії, поваги до прав людини і громадянської участі в час, коли знецінюються сенси та інституції? Знайти відповіді на ці питання означає знайти і рішення, які мають силу подолати поляризацію”, – сказала під час відкриття керівниця Львівського медіафоруму Оля Мирович.

Фокусна тема X LMF — “Мова для
порозуміння: шукати сенси в поляризованому світі”.

“Якби нам у 2013 році сказали, що ювілейний медіафорум збере нас і ще гостей 36 країн у бомбосховищі центру, який 10 місяців тому пошкодила російська ракета, ми в це б не повірили.
Життя з викликами війни навчило нас, по-перше, що не можна відкладати важливі розмови на потім, а по друге, що маємо бути вдячні кожному, завдяки кому ми змогли зібратися у 2024 році”, – сказала операційна директорка Львівського медіафоруму Галина Танай.

Під час офіційного відкриття прозвучала багатоканальна аудіовізуальна інсталяція, створена на аудіозаписи звуків життя, які записав журналіст, інтелектуал та митець Євген Гулевич, який загинув під Бахмутом 31 грудня 2022 року.

Програму ювілейної події розділили на два потоки: Common Language і Common Sense.

Упродовж трьох днів спікери й учасники разом шукатимуть спільну мову й визначатимуть роль, яку в цих пошуках відіграють медіа, громадянське суспільство, міжнародні організації, національні органи влади, дипломати та інші учасники процесу.

Головними спікерками програми X LMF стали керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук і американська літературознавиця Ґаятрі Чакраворті Співак.

Важливою частиною цьогорічного форуму також є культурна програма. Зокрема, гості конференції можуть відвідати на локації три постійні експозиції: куток для «Схованки» від студій дитячого мистецтва Aza Nizi Maza, «Мури
Європи» від команди Outriders та інтерактивну інсталяцію Common Senses.

Із
2013 року LMF є найбільшою конференцією про медіа і для медійників у Східній і Центральній Європі. Її проводить ГО «Львівський медіафорум». Торік організатори змінили формат і зосередились на проблемах, розв’язання яких критично важливе для міжнародної підтримки України в час великої війни.

Читайте також:
Фотовиставку про війну в Україні представили на медіафорумі в Німеччині

Як повідомляв Укрінформ, минулого року на Львівському медіафорумі обговорювали питання виживання
цивілізацій. За 10 років LMF об’єднав понад шість тисяч учасників з 50 країн світу.