Львівщина посіла третє місце з енергоефективності

logo


Львівщина посіла третє місце з енергоефективності

Львівська область серед лідерів державних банків за виданими кредитами для ОСББ/ЖБК на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів.

Про це кореспонденту Lvivnews.com.ua розповів голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Як відзначає пан Савчук, за оперативними даними, згідно регіонального розподілу обсягу виданих кредитів ОСББ/ЖКБ на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів, Львівській області вдалось залучити 8,76 млн. грн.Перше місце з енергоефетивності в Україні посідає Волинська область. Луцькі ОСББ-учасники програм «теплих» кредитів комплексно утеплили будинки та 2-3 рази менше сплачують за тепло.

Львівщина посіла третє місце з енергоефективності

«Дослідження ефективності програми, які ми проводили спільно з Проектами USAID та IFC, а також опитування голів ОСББ показують: повна термомодернізація багатоповерхівки – утеплення разом із облаштуванням ІТП з погодним регулювання – дозволяє її мешканцям вдвічі і більше менше платити за опалення. Ефективними є й інші окремі заходи: після заміни вікон та дверей економія тепла складає 14%, після модернізації інженерних систем – 12%, а після встановлення ІТП – 10%. Модернізація освітлення дає змогу скоротити споживання електроенергії на 71%», – повідомив голова агентства.

Сергій Савчук пояснив, що зазвичай ОСББ починають модернізацію з маловитратних та поодиноких енергоефективних заходів. Втім, як тільки пересвідчуються в досягненні значної економії після їх впровадження, вони приймають рішення вдруге і втретє брати участь у програмі, залучаючи вже більші суми коштів на комплексну термомодернізацію будинку.«Спитаєте, чому програма настільки популярна серед мешканців багатоповерхівок? Справа в тому, що брати участь у ній економічно вигідно для кожного мешканця в ОСББ. За умовами програми ОСББ отримує з держбюджету відшкодування 40% суми кредиту. Компенсація буде до 70%, якщо у будинку приживають родини, що отримують субсидії. Крім цього, наприклад, Луцька міська рада відшкодовує всю відсоткову ставку за «теплим» кредитом. Відтак, витрати ОСББ утеплення складуть фактично половину та менше їх ринкової вартості», – роз’яснив С.Савчук та додав, що навіть за умови великого кредиту сумою більше 1 млн грн. витрати ОСББ складуть лише 55%. Все інше – це державна та місцева фінансова підтримка. Отже, витрати однієї родини за кредитом складуть в середньому лише 129 грн у місяць, при цьому економія на оплаті за опалення буде сягати більше 400 грн. у місяць.

На сьогодні Урядовою програмою «теплих» кредитів в Україні вже скористалося 664 ОСББ, які залучили більше 80 млн грн на проведення таких енергоефективних заходів, як утеплення фасадів, горищ, підвалів; встановлення приладів обліку води та тепла, багатозонних лічильників електроенергії, радіаторів опалення з терморегуляторами; заміна вікон на нові з енергозберігаючим склом; модернізація освітлення; облаштування ІТП тощо.