Львівщина: заповненість медзакладів – 58% і понад 100 викликів швидкої за добу

logo


image

У львівських комунальних лікарнях з 1300 місць для хворих на коронавірус уже зайняті понад 650. Про це учора, 16 березня, повідомив Львівський міський голова Андрій Садовий і додав: «Якщо збережеться динаміка за минулий тиждень, то вільні місця у міських лікарнях закінчаться через чотири тижні (28 днів). Якщо ж враховувати пришвидшення динаміки за останні три дні (+105), то у нас є в запасі лише 18 днів». Втім, зазначив мер, зважаючи на очікуване зростання темпів зараження Covid-19, місця у львівських лікарнях можуть закінчитися і раніше. Тому у Львові починають розгортати додаткові тимчасові шпиталі у стаціонарах міських поліклінік (ліжок має бути +700). 

Планує збільшувати кількість ковідних місць й область. Керівник  департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис говорить, що, порівняно з лютим, заповненість медзакладів зросла утричі: «У стаціонарах зараз 2295 хворих, ліжкова мережа заповнена на 58%. Ще минулого тижня цей показник становив 50%. Щоденно госпіталізуємо від 240 до 270 пацієнтів. Якщо порівнювати з жовтнем, то такого не спостерігалось – «рекорд» становив 250. Також якщо три тижні тому швидка виїжджала на добу 35 разів до пацієнтів із підозрою на коронавірус, то сьогодні маємо понад 100 викликів».

Медики застерігають: хворі на Львівщині є носіями різновиду коронавірусу, який відрізняється від тих, що був раніше. І йдеться не про британський штам і не про не південноафриканський, а про новий із зміненим антигеном, що і є однією з причин зростання кількості захворювань. «Тенденція приросту хворих за останніх 14 днів порівняно з попередніми двома тижнями є невтішною, – говорить керівник лабораторного центру Наталя Іванченко. – Загалом по області є приріст на 21%. Вище середніх обласних показників – Львівський та Дрогобицький райони».

Медики говорять і про те, що в області збільшилося число хворих на коронавірус дітей. За словами директора «ОХМАТДИТу» Олександри Бурди, у березні в ковідне відділення підпорядкованого їх медзакладу доправили 43 дитини, а загалом з початку 2021 року таких пацієнтів було 160. Головлікар зазначає: «Якщо на початку року з усіх дітей, яких лікували в ковідній зоні, методом ПЛР підтверджували коронавірус у 30-33%, то на сьогодні цей показник – понад 60%. І пацієнти набагато складніші. Зараз, до прикладу, маємо три важкі пневмонії, всі – кисневозалежні. Це двоє 17-річних дітей і одна десятирічна, яка перебуває на ШВЛ».

Варто додати, що вчора, 16 березні, учні львівських шкіл 5 – 11 класів перейшли на дистанційну форму навчання. На карантині й позашкілля. І про такий формат керівництво міста говорить як про передлокдаунний.

Пішли на онлайн-навчання й деякі виші. Зокрема, Франковий університет. Як далі розвиватимуться події, покаже ковідна статистика.А наразі вона є такою.

За попередню добу, 16 березня,  в області провели 2681 дослідження на коронавірус, з них 884 – позитивні. За добу 15 березня лабораторні центри провели 2289 ПЛР-тестів, з яких 1065 – позитивні. За добу 14 березня лабораторні центри провели 1192 ПЛР-тести, з яких 552 – позитивні.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів