Мешканці прикордонних сіл Львівщини розповіли, як на них вплине безвізовий режим

logo


У вівторок, 26 квітня, безвіз між Україною та ЄС пройшов чергове схвалення. Посли Європейського союзу погодили безвізовий режим для наших громадян. Для остаточного затвердження українцям залишається ще кілька кроків. Тим не менше, мешканці прикордонних міст та селищ його не чекають.

Шегині ― прикордонне село на Львівщині, а віднедавна ще й об’єднана територіальна громада. Пункт пропуску тут діє майже 50 років. До польського Перемишля звідси сім кілометрів. Чи не кожен мешканець тут має картку малого прикордонного руху.

Сільський голова розповідає, що великої погоди безвіз для місцевого населення не зробить.

«Якщо навіть і буде введено безвіз, то працювати теж не можна буде так само, як і по карточці малого прикордонного руху. Так що то не має великого значення», – сказав сільський голова Шегинівської ОТГ Ігор Кривейко.

Перетинають кордон місцеві, аби купити у Польщі товар дешевше. Або ж заробити, продавши дві пачки цигарок чи літр горілки, як дозволяє закон. Тому розповідають, було б більше користі, якби безвіз дозволив працювати за кордоном.

«Хотілося б, щоб був спрощений режим для роботи, бо безвізовий режим для туристів. Для того треба мати гроші, а українці зараз гроші не мають», – каже місцева мешканка Ірина Шетерляк.

«Треба мати за що готель оплатити. Не кожен може. Не кожен має 500 євро в кишені. То все для тих бізнесменів. Не для нас робочих», – додав мешканець с. Міжинець Ярослав.

За даними прикордонної служби цей пункт пропуску минулого року перетнули понад 5 млн людей. Якщо безвізовий режим набере чинності, охочих поїхати за межі України може побільшати. Тому у селі вкотре наголошують: потрібна об’їзна дорога, бо ця не вміщає усього транспорту. Особливі розумники вдаються до хитрощів, а відтак псують тротуари і настрій один одному.

«Нащо мені тут стояти і людям по-перше заважаю. Як люди мають тут жити, то ж день і ніч їдемо, машини гудять, а ця 20 тонн – земля рухається, як ті люди мають тут жити?», – наголошує водій-далекобійник Богдан Стахів.

У сільській раді об’їзну дорогу внесли у генплан. Тепер чекають, що область допоможе її збудувати. Тим часом прикордонники наголошують: якщо охочих перетнути кордон стане більше, справляться і з ними. Технічні засоби для цього вже є.

«При наявності якихось скупчень на кордоні чи додаткове збільшення пасажиро-транспортного потоку, будемо залучати додатковий персонал, розширювати склад змін, відкривати додаткові робочі місця. Повністю готові до цього моменту», – запевнив речник Мостиського прикордонного загону Іван Галкін.

У вівторок посли Європейського союзу погодили безвізовий режим для українців. Тепер за нього має проголосувати Рада ЄС. Це станеться орієнтовно 11 травня. Через шість днів документ підпишуть президенти Європарламенту і Ради ЄС. Запрацює безвіз через 20 днів після публікації в Офіційному журналі Євросоюзу―приблизно 11 червня.