Мінфін не виявив порушень у зміні реєстрації львівських установ у села

logo


Міністерство фінансів України не побачило порушення Бюджетного кодексу у перереєстрації обласних комунальних закладів зі Львова у райони, яке здійснює Львівська облрада. Про це йдеться у відповіді міністерства на звернення Львівської міськради, яка датована 14 січня 2020 року.

У міністерстві пояснили, що податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) сплачується на місцем реєстрації суб’єкта господарювання. У разі зміни місця реєстрації, підприємство чи установа продовжує сплачувати податки за місцем попередньої реєстрації до кінця бюджетного року.

«Статтею 64 Бюджетного кодексу України встановлено, що податок на доходи фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом-юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента­­-юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням). … у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання-платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду», – сказано у листі-відповіді Мінфіну.

Водночас у міністерстві, посилаючись на закон про місцеве самоврядування зазначили, що відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, що не перебувають у комунальній власності їхніх громад, будуються на договірній та податковій основі у межах повноважень органів місцевого самоврядування.

Як повідомлялося, Львівська облрада перереєструвала низку лікарень та Львівський історичний музей зі Львова у райони Львівської області. Загалом п’ять львівських установ облрада юридично «перенесла» у райони, через що міський бюджет Львова не отримує значні суми податків. У Львівській міськраді назвали такі дії облради незаконними і звернулися до голови Державної податкової служби України Сергія Верланова та міністерства фінансів з проханням вплинути на ситуацію. За даними департаменту економічного розвитку Львівської міськради, втрати міського бюджету від зміни реєстрації комунальних закладів та установ зі Львова сягнуть близько 100 млн грн у рік.