Мистецтво і гроші: у Львові презентували незвичну виставку (відео)

logo


image

На виставці під назвою “Гривня АРТ” 88 художників з усієї країни презентували свою творчість на українських купюрах.

У Львівському палаці мистецтв відкрили виставку під назвою “Гривня АРТ”. 88 художників з усієї країни презентували свою творчість на українських купюрах. Експозиція вражає своєю різноманітністю, адже кожен митець працював у власній унікальній техніці. Це роботи художника Сашка Балабая. Аби створити ось такі аплікації він використовував купюри номіналом одна, дві, 5, 10 та 20 гривень.

Робота “money fish” символізує таку слизьку рибу, це наша вдача, ми постійно хочемо якісь гроші заробити, але вони деколи вислизають в нас з рук. Робота “Трансформація” вона показує перетворення і трансформацію мене як людини яка стояла на ринку у Харкові в людину яка почала займатися мистецтвом приблизно пів року тому, – розповів художник та митець Сашко Балабай.

Тим часом художниця Наталія Ревонюк прикрасила незвичними орнаментами купюри номіналом аж у 200 та 500 гривень. Для створення візерунків використовувала техніку дот-арту: це – мистецтво малювання крапочками.

Перша називається “Код”. Вона присвячена містику і філософу Григорію Сковороді. Поряд з Григорієм Сковородою зображене символічне значення ДНК, яке містить код і інформацію про те хто ми є. Моя друга робота присвячена Лесі Українці як дуже потужній жінці і символічне сонце зображене біля неї, – зазначила художниця Наталія Ревонюк.

А це знаний митець Віктор Проданчук. Аби створити композиції він експериментував із графічним станком. Художник ділиться, спочатку в нього нічого не виходило: майже 30 банкнот були зіпсовані. Однак він не здавався. 

Моя була філософія, щоб власне надрукувати мої роботи на грошах, але на станку якому 250 років, на якому працював відомий унікальний заслужений народний графік відомий у світі Леопольд Левицький, щоб дати історичній підтекст цій роботі, – наголосив художник та митець Віктор Проданчук.

Загалом на виставці представили понад 220 мистецьких робіт.

Арт на грошах він дуже давно у світі, ще з 90-х років, по всьому світу митці малюють на грошах, але в Україні наразі це перший такий потужний великий проект, але я думаю кожного року ми будемо його повторювати, – повідомила кураторка проекту “Гривня АРТ” Тетяна Василенко.

Відвідати виставку можна до 8 вересня. Опісля експозицію покажуть у Коломиї та Харкові.