​Містяни подали проектів загальною вартістю на ₴240 мільйонів

logo


На розгляд проектів, які можна профінансувати з міського бюджету, подалось майже 300 осіб. У міськраді зауважують, що цьогоріч проектів більше і вони написані якісніше.

Як інформує портал «Громадський бюджет», у 2017 році заплановано реалізувати 20 мільйонів гривень із міського бюджету на втілення ідей містян. Проте львів’яни подали проектів на суму, яка більш, ніж у десять разів перевищує виділене – на 240 мільйонів гривень.

Загалом мешканці подали 300 проектів. З них 219 малих, кошторис яких не перевищує 500 тисяч гривень та 81 великий проект. Фінансування останнього не має перевищувати 3 мільйона гривень.

Подавали написане в різних категоріях. Найбільше цьогоріч подали для реалізації «освітніх проектів» – 80. Ще 74 проекти презентували спортивну сферу міста. На покращення житлово-комунального господарства написано 45 проектів. Зауважимо, що подалось лише по 2 проекти у сфері транспорту та інфраструктури.

А от сферу ІТ та телекомунікацій цього року оминули. В цих галузях не подали жодного проекту.

Велика частина проектів спрямована на створення парків та дитячих майданчиків. Цікавий проект і з впровадження сміттєсортувальної системи.

«Львівські» виділили ТОП-3 проекти, які, на думку редакції, найяскравіші.

«Сонячне Wi-Fi дерево». Автор проекту пропонує розмістити особливе дерево у парку імені Івана Франка, навпроти головного корпусу університету. Дерево представляє собою дві точки з безкоштовним wi-fi, де розмістять 32 розетки (по 16 на кожній точці). Точки матимуть форму дерева з металевим стовбуром, а гілки – це сонячні панелі та акумулятори для накопичення електроенергії. Вартість реалізації – 500 тисяч гривень.

ВІзуалізація wi-fi дереваВІзуалізація wi-fi дерева

Ремонт даху «задля науки та відпочинку». Відремонтувавши дах у культурно-освітницькому центрі ім. О. Довженка, на Сихові, пропонують створити там різні зони для відпочинку: розмістити телескоп, глобус, маятник, сонячний та пісочний годинник. Крім того, у планах розміщення сонячних батарей, ящиків для сортування сміття та проведення різноманітних заходів на даху. Вартуватиме втілення проекту 3 мільйони гривень.

ВІзуалізація проекту ремонту дахуВІзуалізація проекту ремонту даху

«Благодійна мета». Одна з ідей виголошує закупити декілька десятків дефібриляторів для медичних закладів Львова. Як зауважує автор, щороку через раптову зупинку серця помирає близько 20 тисяч людей. Частина випадків починається із так званої «дефібриляції шлуночків». Єдиним способом допомогти є рання дефібриляція.

Проект є одним з найдорожчих – 2 950 000 гривень.

До 1 листопада проекти переглядають та відбирають ті, за які голосуватимуть львів’яни. З 1 листопада проекти виставлятимуться на голосування – кожен зможе вибрати цікавий та вартий уваги.

Зауважимо, що за словами представників міської ради, які переглядають проекти, цього року містяни надсилають кращі за якістю напрацювання.

Як розповідає начальник відділу громадського партнерства ЛМР Орест Файфуйка, у 2017 році інформаційна кампанія із залученням ГО, які пояснювали людям як створювати проекти, розпочалась швидше. Як додав чиновник, результат не може не радувати.

Джерело