Музеєм Євгена Коновальця, що у Зашкові, тепер можна прогулятися віртуально (Відео)

logo


МІСТО

Фото: Львівський історичний музей

Компанія «Skeiron» спільно з командою Львівського історичного музею презентували інноваційний проєкт «Імерсивна платформа «Музей у 3D». Сьогодні, 29 липня, команда опублікувала відео про «Історико-меморіальний музей Євгена Коновальця», що у Зашкові.

Музей заснований з ініціативи Товариства української мови імені Тараса Шевченка у родинному будинку Коновальців у Зашкові. Він є сектором «Музею визвольної боротьби України» – відділу Львівського історичного музею.

Експозиція Музею розміщена в чотирьох кімнатах. Матеріали, зібрані у них, розповідають про дитячі та юнацькі роки Євгена Коновальця, відображають військову діяльність Є. Коновальця у 1917-1920 рр., діяльність Є.Коновальця як одного із засновників Української військової організації та Організації українських націоналістів (ОУН). Завершує експозицію Музею документальна розповідь про трагічну загибель Євгена Коновальця 23 травня 1938 році у Роттердамі (Нідерланди) і вшанування його як державного діяча, — розповідають на сторінці проєкту.

Серед музейних раритетів — численні документи й світлини, українські та зарубіжні видання, предмети побуту родини, а також живі свідки історії — три дуби, посаджені батьком Євгена Коновальця на честь своїх синів.

14 червня 1991 року з нагоди 100-річчя від народження Євгена Коновальця поблизу Музею встановили пам’ятник. Невідомі зруйнували його. Залишки першого пам’ятника зберегли на подвір’ї музею. У тому ж році погруддя відновили. Саме цей експонат увійшов до 5-ого комплекту AR-поштівок проєкту «Музей у 3D».

Нагадаємо, у межах проєкту «Імерсивна платформа «Музей у 3D» оцифрували 64 експонати ЛІМ. Також розробили мобільний застосунок та створили інтерактивну сувенірну продукцію – поштівки. Окрім того, запрацював сайт імерсивної платформи «Музей у 3D», на якому представили 10 3D-турів з віртуальною експозицією з ресурсу Matterport. Усі 3D-тури доступні ТУТ. 

Детальніше про «Імерсивну платформу «Музей у 3D» можна прочитати ТУТ. Проєкт реалізували за підтримки Українського культурного фонду. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.