На Дрогобиччині на п’ять років засудили поліцейського-хабарника

logo


На Дрогобиччині на п’ять років засудили поліцейського, який отримав 3000 гривень за не притягнення до кримінальної відповідальності. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень. 

Як зазначається у матеріалах рішення суду, уродженець с. Нагуєвичі Дрогобицького району Львівської області, працюючи на посаді старшого слідчого Бориславського відділення поліції Дрогобицького відділу поліції ГУ НП у Львівській області, впродовж 10-12 листопада 2015 року вимагав у жінки та отримав хабара в розмірі 3000 гривень за не притягнення до кримінальної відповідальності її сина та за закриття кримінального провадження.

Хлопця підозрювали у крадіжці 100 гривень в ТСК “Барвінок” у Бориславі.

Допитаний  в судовому засіданні колишній правоохоронець свою вину у вчиненому не визнав, пояснив, що дійсно обіцяв жінці посприяти у закритті кримінального провадження за ч.1 ст.185 КК України щодо її сина, за що вона передала йому кошти в сумі 3000 гривень, які він мав намір передати третій особі за закриття кримінального провадження. У вчиненому розкаявся. Просив задовольнити клопотання його захисника про зміну кваліфікації його дій за ч. 2 ст.369-2 КК України (зловживання впливом).

Проте Дрогобицький міськрайонний суд повірив зібраним у справі доказам та 20 серпня 2018 року визнав хабарника винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч. 3 ст. 368 КК України, та призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних або комунальних підприємствах, установах, організаціях, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків строком на 2 роки, з конфіскацією майна.

На Дрогобиччини на пять лет осудили полицейского, который получил 3000 гривен за непривлечение к уголовной ответственности. Об этом стало известно из Единого государственного реестра судебных решений. 

Как отмечается в материалах решения суда, уроженец с. Нагуевичи Дрогобычского района Львовской области, работая в должности старшего следователя Бориславского отделения полиции Дрогобычского отдела полиции ГУ НП во Львовской области, на протяжении 10-12 ноября 2015 года требовал у женщины и получил взятку в размере 3000 гривен за непривлечение к уголовной ответственности ее сына и за закрытие уголовного производства.

Парня подозревали в краже 100 гривен в ТСК “Барвинок” в Бориславе.

В судебном заседании бывший милиционер свою вину в содеянном не признал, пояснил, что действительно обещал женщине помочь в закрытии уголовного производства по ч.1 ст.185 УК Украины в отношении ее сына, за что она передала ему средства в сумме 3000 гривен, которые он намеревался передать третьему лицу за закрытие уголовного производства. В содеянном раскаялся. Просил удовлетворить ходатайство его защитника об изменении квалификации его действий по ч. 2 ст.369-2 УК Украины (злоупотребление влиянием).

Однако Дрогобычский городской суд поверил собранным по делу доказательствам и 20 августа 2018 признал взяточника виновным в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 3 ст. 368 УК Украины, и назначил ему наказание в виде лишения свободы сроком на 5 лет с лишением права занимать должности в органах государственной власти, органах местного самоуправления, на государственных или коммунальных предприятиях, учреждениях, организациях, связанные с выполнением организационно-распорядительных и административно хозяйственных обязанностей сроком на 2 года, с конфискацией имущества.