На Львівщині археологи розкопали житла мешканців стародавнього міста-поліса

logo


В Історико-культурному заповіднику «Давній Пліснеськ» на Львівщині археологи виявили житла мекшканців стародавнього міста, яке існувало тут орієнтовно у останній чверті IX – першій половині X століть, пише Успіх in UA.

«Маємо прекрасні об’єкти й доволі багато рухомого матеріалу (уламки горщиків і мисок, ножі, точильні бруски та інші речі), що проливають світло на побут мешканців та військову справув Пліснеську ІХ-Х ст. Цікавими є знахідки фрагментів горщика, який, як пазл, складаємо з 2021 року, ґудзика, виготовленого зі шматка розбитої керамічної посудини, тягарця для рибальської сітки чи ткацького верстата, невеличкого майже цілого горщика, обвуглених залишків конструктивних елементів дерев’яної стіни – прямокутного бруса з вирізаним пазом та колотої дошки», – розповів керівник Пліснеської археологічної експедиції Олександр Дідик.

На Львівщині археологи розкопали житла мешканців стародавнього міста-полісаНа Львівщині археологи розкопали житла мешканців стародавнього міста-полісаНа Львівщині археологи розкопали житла мешканців стародавнього міста-полісаНа Львівщині археологи розкопали житла мешканців стародавнього міста-полісаНа Львівщині археологи розкопали житла мешканців стародавнього міста-поліса

Читайте також:На Львівщині археологи виявили залишки оборонної стіни Х століття

У першому розкопі виявили вісім об’єктів. З них чотири – це житла, а також господарська будівля, вогнище, стовпова яма, яка, найвірогідніше, була частиною тимчасової наземної споруди та пізніша прибудова до одного з жител. Вони датуються останньою чвертю IX – першою половиною Xст., повідомляє zaxid.net.

«Дуже важливо, що цьогоріч на цій ділянці ми виявили щільну забудову. Це стало певною несподіванкою, бо традиційно значна концентрація жител була характерною більше для дитинця. Завдяки ж роботам 2023 року маємо підстави вести розмову про історію конкретно цієї частини міста», – наголошує Олександр Дідик.

Успіх in UA