На Львівщині переглянуть графіки відключень вуличного освітлення

logo


Лише спільними зусиллями ми зможемо витримати баланс в енергосистемі і збільшити час наявності електричної енергії в наших домівках та на підприємствах — брифінг

Ситуація з енергопостачанням в Україні та на Львівщині залишається доволі складною, попри незначне покращення на вихідних. Триває ремонтна кампанія атомних електростанцій, також будуть виводити на планові ремонтні роботи й інші генеруючіоб’єкти. Як наслідок, дефіцит потужності буде спостерігатись і надалі.

Про це йшлось сьогодні під час брифінгу у Львівській обласній військовій адміністрації за участю першого заступника голови ЛОВА Андрія Годика і технічного директора ПрАТ «Львівобленерго» Романа Іванціва, пише Четверта студія.

За словами Андрія Годика, уряд вживає заходи, аби полегшити проходження цього кризового періоду. Зокрема, це податкові пільгина ввезення та розмитнення генеруючого обладнання, альтернативних джерел енергії та когенераційних установок, зменшені бюрократичні процедури та спрощені всі елементи підключення в частині газопоршневих чи газотурбінних установок. 

«Велике прохання до бізнесу подивись на ці можливості, і поки є час до початку осінньо-зимового періоду вжити дієві кроки щодо встановлення на об’єктах альтернативних джерел живлення, що стосується і великих підприємств.  Добізнесу, який імпортує більше 80% електроенергії для власного споживання, не застосовуватимуться графіки погодинних відключень, навіть якщо вони запроваджені для тих чи інших категорій споживачів», — повідомив Андрій Годик.

Наприкінці минулого тижня урядом видано розпорядження щодо обмеження електроспоживання органами державної влади, зокрема це стосується вуличного освітлення, підсвітки фасадів, використання кондиціонерів.

«Ми звертаємося до органів місцевого самоврядування вжитианалогічні кроки, переглянути графіки вимкнення вуличного освітлення, зменшити інтенсивність цього освітлення, мінімізувати використання комунальними підприємствами електричної енергії, обмежити використання фонтанів, підсвіток. Але всі ці заходи мають бути з дотриманням безпекової ситуації, це стосується вуличного освітлення», —  зауважив Андрій Годик.

Побутових споживачів закликають максимально зменшити використання в пікові години (вранці з 07:00 до 10:00, та ввечері з17:00 до 23:00), а також перенести використання енергоємних приладів на денний період з 10:00 до 17:00 — саме в ці години ліміти, які надаються для Львівської області, є доступнішими для проходження більшого споживання. 

Водночас графіки відключень, оприлюднені на офіційних ресурсах «Львівобленерго», залишаються чинними. Однак «Укренерго» змінило підхід до застосування відключень: адже щодня приходить інформація про години доби, коли будуть застосовувати відключення, аколи електроенергія буде. 

Наприклад, сьогодні (13 червня) графіки погодинних відключень будуть діяти з 20 до 22 години, за даними «Укренерго». Це означає, що електроенергія буде відсутня у тих, в кого за погодинним графіком у цей день (середа) і час (з 20 до 22 години) заплановані відключення. В інші години доби відключень не планується. 

«Ми залишаємось на тому самому графіку для кращого інформування наших споживачів та щоб ви могли спрогнозуватисвій робочий день. Щодня на наступну добу ми отримуємо розпорядження НЕК “Укренерго” про введення відключень у визначені години, але відповідно до графіку. І про це ми повідомляємо на наших офіційних ресурсах.  Ситуація може покращитись, якщо ми всі разом будемо розумно використовувати електроенергію і в цей час буде достатня кількість генеруючих установок, тоді вимкнення в ці години може не відбутись», — зазначив технічний директор ПрАТ “Львівобленерго” РоманІванців.   

Інформацію про відключення можна дізнатись за допомогою чат-ботів «Львівобленерго» у Telegram та Viber, на сайті компанії, офіційних сторінках соцмереж. «Також закликаємо бізнес зареєструватись в наших чат-ботах, щоб отримувати оперативну інформацію про знеструмлення і мати можливість налагоджувати свій виробничий процес», —  наголосив Роман Іванців.

Коментарі

Позначки:Андрій Годик, Львівобленерго, світло