На Львівщині презентували виставку старовинних плащаниць з галицьких храмів

logo


14 плащаниць, які віднайшов у різних куточках Львівщини о.д-р. Севастьян Дмитрух та 17 кованих хрестів Олега Боньковського.

Сьогодні, 25 квітня, у храмісвященномученика Климентія Шептицького УГКЦ та в музеї Митрополита Андрея Шептицького відбулось відкриття виставки старовинних плащаниць з галицьких храмів.

Гості мали змогу оглянути та насолодитись творами сакрального мистецтва: 14 плащаниць, які віднайшов у різних куточках Львівщини настоятель храму та директор музею Митрополита Андрея Шептицького о.д-р. Севастьян Дмитрух та 17 кованих хрестів Олега Боньковського.

Також серед творів, які можна буде оглянути на виставці — приватніікони митрополита Андрея Шептицького та греко-католицьких владик, копії ікон, авторства Андрея Шептицького, які дивом збереглися у підпільних монастирях, а також давні твори європейських митців, які отець роками збирає, купує та привозить до України.

«Споглядаючи ці полотна, з’являються різні почуття. Почуття любові і страждання, життя і смерті, поклоніння та благоговіння, добра та воскресіння. Але й крім духовного виміру, кожна плащаниця також захоплює своєю красою та мистецтвом,відображає не лише релігійні образи, а й виражає духовність та віру. Дякую отцю Севастьяну Дмитраху за презентацію, збереження та популяризацію сакрального мистецтва. Дуже цінно, що відкриття виставки відбувається саме у період Великого посту», – зазначив заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Іван Собко.

Виставка присвячена воїнам, які захищають Україну та які віддали своє життя за нашу державу і має на меті об’єднати людей доброї волі разом з родинами захисників,щоб підтримати в цей нелегкий час.

Довідково

Храм Блаженного о. Климентія Шептицького діє у колишньому костелі св. Казимира. У храмі почергово експонують сакральні експонати – дивом вцілілі старовинні ікони, хрести тощо.

В приміщенні поруч знаходиться унікальний Музей Митрополита Андрея Шептицького, який офіційно відкрили 29 серпня 2020 року. У музеї можна оглянути особисті речі глави церкви, дізнатись про його життя, посвяту у монахи, духовне служіння. Музей унікальний тим, щопротягом підпілля УГКЦ монахам і мирянам вдалося зберегти особисті речі Митрополита. В експозиції музею – понад 500 особистих речей Митрополита, його брата Климентія та родини Шептицьких-Фредрів. Серед них – ікони, картини, скульптури, давні книги, предмети вжитку Андрея Шептицького, його печатки з гербом, одяг. Колекцію близько 30 років збирав директор музею, знаний фахівець сакрального мистецтва у Львові отець д-р Севастьян Дмитрух. Зібрані ним речі вважають найбільшою збіркою особистих речейАндрея Шептицького.

Читати далі

Thursday April 25th, 2024

Львів передав військовим ще 50 дронів

Wednesday April 24th, 2024

У Дрогобицькій громаді щовівторка відбуваються традиційні Духовні бесіди із молоддю

Tuesday April 23rd, 2024

У Яворові пройшла Хресна дорога

Tuesday April16th, 2024

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»

Friday April 12th, 2024

Цьогоріч у Дрогобичі планують завершити реставрацію дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста

Tuesday March 26th, 2024

На Львівщині згорів храм УГКЦ: священник просить допомогти у відбудові

Saturday March 16th, 2024

У Львові відкрилимеморіальну таблицю Блаженнішому Любомиру Гузару

Thursday March 14th, 2024

На парафії Святого Миколая у Старому Самборі пройшов тиждень соціального служіння

Thursday March 7th, 2024

У Львові з візитом перебуває Кардинал Ґерхард Людвіг Мюллер

Tuesday January 30th, 2024

Львівська архиєпархія взяла участь в акції до Стрітення від екобюро