На Львівщині влаштували свято для вчителя, якому виповнилося 100 років (ВІДЕО)

logo


Суспільство

МОН шукає охочих взяти участь пілотному запуску освітнього застосунку «Мрія»

Опубліковано

25 хв. тому

29.11.2023

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Усі охочі, хто бажає стати учасником пілотного запуску та масштабування освітнього застосунку «Мрія», можуть подавати свої заявки.

Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки України.

Щоб подати заявку, потрібно заповнити спеціальну форму.

Проєкт повідомляє про пошук шкіл, освітніхзакладів і представників бізнесу, які б воліли взяли участь у пілотному запуску застосунку для учнів, батьків і вчителів «Мрія».

«Мрія» – це застосунок, який сприятиме трансформації української освіти. Його ідея – забезпечити рівний доступ до знань кожному українцю та допомогти мільйонам дітей і дорослих стати тими, ким вони справді хочуть стати.

Читайте також:«Не лише укриття, а й творчий простір для дітей». Як в Гостомельській громаді створили казковий «Будинок гобітів»

Нагадаємо, онлайн-платформа Кембриджського університету Empower для вивчення англійськоїстала доступною в Україні.

Раніше ми повідомляли, що в Україні запустили ініціативу «Шкільний Урок Волонтерства» з відомими українками: як школі подати заявку.

Фото:mriia.gov.ua.

Суспільство

Вивчення Голодомору в Україні внесуть до курсу історії Канади для 10-го класу

Опубліковано

2 години тому

29.11.2023

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація– це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністр освіти канадської провінції Онтаріо Стівен Лечче оголосив про внесення теми Голодомору до курсу історії Канади для 10-го класу. Навчання почнеться з вересня 2025року.

Про це ШоТам повідомили у Канадсько-Українській Фундації.

Зазначається, що це важлива новина для української громади Канади, яка протягом багатьох років працювала над тим, щоб підвищити обізнаність Світу про жорстоку кампанію Йосипа Сталіна проти української ідентичності у 1932-1933 роках.

Канада стала першою країною у світі, яка у 2008 році визнала Голодомор геноцидом українців.

У 2014 році Канадсько-Українська Фундаціярозробила Національний інформаційний тур про Голодомор, щоб сприяти освіті та підвищенню обізнаності канадців про Голодомор. 

Дивіться відео: Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)

«Зростання екстремізму, в тому числі комунізму та марксизму, є прямою загрозою для нашої демократії,соціальної згуртованості та цінностей канадців. Я сповнений рішучості посилити освіту щодо наших спільних цінностей, в тому числі шляхом обов’язкового вивчення жахів переслідування українців під час Голодомору в 10-му класі з історії Канади. Таке навчання допоможе учням ніколи не бути сторонніми спостерігачами таких жахів, зрозуміти небезпеку тоталітаризму та захистити фундаментальні канадські цінності свободи та демократії від комуністичного екстремізму», — заявив Стівен Лечче, міністр освітипід час пресконференції в Школі Святого Димитрія.

Про Мобільний клас Голодомору

Голова правління Канадсько-Української Фундації Віктор Гетманчук подякував Уряду Онтаріо за інвестування $400,000 у підтримку Національного туру з підвищення обізнаності про Голодомор та Мобільного класу з вивчення Голодомору. Це дозволить Мобільному класу подорожувати школами провінції та залучати учнів 6-12 класів до експериментального навчання.

На сьогодні уМобільному класі Голодомору лекції вже прослухали понад 70 000 осіб по всій Канаді  учні з понад 500 канадських шкіл.

Мобільний клас Голодомору — це унікальне навчальне середовище, яке використовує передові технології для повного занурення та допомоги учням у вивченні Голодомору в цифровому класі на колесах.

Поєднаннятехнологій та інтерактивного контенту, розробленого для цієї програми, визначає абсолютно новий спосіб проведення уроків, що дозволяє фасилітатору та учням активно взаємодіяти один з одним.

Цього року «Мобільний клас Голодомору» подорожував Східною та Західною Канадою, а буквально минулого тижня був в Оттаві, щоб відзначити 90-ті роковини Голодомору на Парламентському пагорбі.

Нагадаємо, Канада виділить кошти на добудову Музею Голодомору.

Раніше ми повідомляли, що Держмистецтв запустило онлайн-проєкт «Голодомор.Історії роду».

Фото: надане ШоТам.

Суспільство

Мінсоцполітики запустило дашборд «гарячих ліній» із запобігання домашньому насиллю

Опубліковано

2 години тому

29.11.2023

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожентвій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністерство соціальної політики України презентувало новий інструмент, який допоможе вдосконалити протидію домашньому насильству в Україні – йдеться про дашборд «гарячих ліній».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці відомства.

Зазначається,що це ще один крок у напрямку покращення безпеки та підтримки тих, хто переживає важкі моменти. На сайті можна знайти інформацію про наявні гарячі лінії в територіальних громадах та регіонах.

«Тепер кожен може легко знайти інформацію про необхідну допомогу та підтримку», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Культура зґвалтування, або Чомуми досі виправдовуємо сексуальні злочини

Ознайомитися з дашбордом «гарячих ліній» можна за лінком.

Нагадаємо, в Україні триває акція «16 днів проти насильства».

Раніше ми повідомляли, що благодійний фонд «Сильні» та «Київський олень» вчать відстоювати особисті кордони у коміксах.

Фото: ioc.gov.ua/analytick_hotCall.