На Львівській залізниці за шість місяців загинули 33 людей

logo


20:00 12 липня 2016 р.

Як зазначають фахівці із охорони праці, більшість травм на магістралі – через ходіння по колії.

«За шість місяців на Львівській залізниці травмувалися 55 осіб, 33 із них – смертельно», – повідомили сьогодні, 12 липня, в прес-службі Львівської залізниці, де також поінформували:

«За інформацією служби охорони праці регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», впродовж січня-червня 2016 року на об’єктах магістралі через власну необережність травмувалися 55 сторонніх осіб. Із них 33 особи зазнали травм, несумісних із життям. 

Відтак, залізничники вкотре наголошують, що об’єкти магістралі – це зона підвищеної небезпеки, тому слід неухильно дотримуватись правил та не піддавати своє життя та здоров’я небезпеці. Аналіз невиробничого травматизму показує тривожну тенденцію до збільшення випадків травмування сторонніх осіб.

Зокрема, у минулому, 2015 році, у першому півріччі травмувались 43 особи, загинули 22 із них. Серед травмованих цьогоріч – чотири дитини віком до 16 років, дві з них загинули. Смертельні випадки трапились на станції Підзамче та на перегоні Доманинці-Кам’яниця поблизу Ужгорода.

На Львівській магістралі також зафіксували п’ять випадків ураження електричним струмом, один із них – смертельний. Отримали опіки внаслідок ураження електричним струмом двоє дітей, яким, на щастя, вдалось зберегти життя.

Бажаючи зробити ефектне фото, після ураження електричним струмом школяр впав із вантажного вагона на станції Здолбунів. А ще один юнак впав із автомобільного мосту та при падінні був уражений електричним струмом від контактної мережі залізниці на станції Підволочиськ.

Як зазначають фахівці із охорони праці, все ж більшість травм стаються через ходіння по колії сторонніми особами – 24 випадки, та перехід колії у невстановлених місцях – 15 випадків. Серед потерпілих абсолютну більшість складають чоловіки – 48 травмованих проти сімох жінок.

На щастя, цьогоріч жодна людина не постраждала внаслідок дорожньо-транспортних пригод на залізничних переїздах. Однак  залізничники все ж збентежені тим, що кількість ДТП зросла, порівняно із минулим роком: 12 ДТП за шість місяців 2016 року проти семи ДТП – у 2015 році. У 11 випадках автомобільний транспорт був збитий потягом, у одному випадку – машина в’їхала у бік потяга.

Додамо, залізничники використовують усі можливі способи привернути увагу громадськості до проблеми травмування людей на об’єктах  інфраструктури та постійно вживають заходи щодо попередження травмувань. Так, на вокзалах та станціях, в потягах забезпечене постійне сповіщення пасажирів по гучномовному зв’язку про «Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України».

За півроку фахівці провели 485 перевірок рівня освітлення територій станцій, маршрутів проходу громадян, спільно з працівниками поліції організували 21 рейд для перевірки стану утримання переїздів та виконання водіями автотранспорту правил їх перетину, провели 40 технічних занять з черговими по залізничних переїздах з правил пропуску автотранспорту.

Силами працівників воєнізованої охорони здійснювалось патрулювання для виявлення сторонніх осіб на перегонах, територіях станцій, і в вантажних поїздах. При цьому за ходіння по коліях затримали 887 осіб, із ними провели роз’яснювальні бесіди та наклали штрафні санкції. За проїзд у вантажному потязі затримали та оштрафували одну особу.

Також залізничники постійно проводять роз’яснювальну роботу щодо профілактики невиробничого травматизму на залізничному транспорті серед населення, пасажирів, учнів: через засоби масової інформації, відвідуючи школи та вищі навчальні заклади, звертаючись до органів виконавчої влади областей та настоятелів церков основних конфесій, аби донести до громади цю надзвичайно гостру проблему.

Вкотре звертаємось до громадян! Будьте максимально уважними та обережними під час перебування на вокзалах, станціях, не ходіть по коліях, особливо у вечірній час та у навушниках. У жодному разі не наближайтесь до контактної мережі, не вилазьте на вагони та не пролазьте попід вагонами. Жодна зекономлена хвилина чи ефектне фото не повернуть вам здоров’я чи не замінять вас вашим близьким та рідним! Спільними зусиллями бережімо життя!».