На Львівщині археологи знайшли срібні римські монети та фальшивий динарій

logo


image

Чотири срібні та один субератний римські динарії 1-2 ст. н.е. виявили працівники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» поблизу села Малі Підліски на Львівщині, де планується будівництво Північної об’їзної Львова.

Про це Рятівна археологічна служба повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.

 

 

«Майже дві тисячі років римські монети пролежали у землі на околицях Львова. На трьох срібних динаріях збереглись навіть портрети імператорів Давнього Риму. А от фальшивий динарій добряче потерся», – йдеться у повідомлені.

У відео експерт, молодший науковий співробітник «Рятівної археологічної служби» Юрій Ревера розкриває таємниці артефактів. За його словами, ці монети потрапили до нас з Давнього Риму. У 1-2 ст. н. е. племена, що жили на території України, користувалися ними як засобом платежу. Це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало як гроші, а не як прикраси. Також велику цікавість науковців викликає і знайдений фальшивий динарій.

«Це свідчить, що фальшування монет з’явилося від самого початку карбування грошей. Як тільки з’явилися перші монети, з’явилися люди, які намагалися їх фальшувати. Згідно з різними дослідженнями, приблизно 3-5% від справжніх динаріїв виготовлялися субератними, тобто фальшивими, безпосередньо в самих монетних дворах, де мали карбуватися виключно справжні динарії», – додав Ревера.