На Львівщині буде новий автомобільний пункт пропуску (відео)

logo


image

На Львівщині заклали наріжний камінь для будівництва нового сполучення України з Польщею. Пункт пропуску Нижанковичі-Мальховіце будуватиме польська сторона, українська, своєю чергою, відремонтує дорогу Нижанковичі-Самбір.

На Львівщині створять новий автомобільний пункт пропуску–Нижанковичі-Мальховіце. Нині тут заклали наріжний камінь, а вже завтра на ділянці розпочнуть роботи. 

Це дуже великий перехід – 4300 метрів квадратних поверхні, який передбачений для роботи польських та українських служб. Також тут буде стоянка та під’їздні дороги. Загальна площа складає 55 тисяч квадратних метрів, – зазначила воєвода Підкарпаття Єва Леніарт.

Також це допоможе скоротити час перетину кордону та відвантажити рух, яких зараз є на пункті пропуску Шегині-МедИка, додає Єва Леніарт. Це неабияк тішить і місцевих мешканців.

Якщо ми хочемо поїхати в Європу, не треба буде робити велике коло через Шегині, через Смільницю. Тут буквально рукою подати до Перемишля – 9 км. Для нас це великий плюс. Багато родичів є з тої сторони, які там залишилися, багато знайомих, -сказав місцевий мешканець Олег Чура.

Діятиме новий пункт пропуску для автівок, вага яких не перевищує 3,5 тонни. Подбають і про покращення інфраструктури з боку України.

Це інвестиція в більше ста мільйонів злотих у розбудову нового пункту пропуску Нижанковичі-Мальховіце. Ми до цього йшли близько 8 років. 

З нашої сторони до пункту пропуску буде підведена дорога Нижанковичі– Самбір в рамках польського кредиту, будівництво якої вже розпочато, – розповів голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

В нас є таке бачення, що саме цю дорогу, яка йде від Нижанкович, і так як вона буде відремонтована, треба буде доєднати до дороги єдності, а саме М-30, яка цього року будується через всю Україну. Відповідно, в нас буде сполучення від Західного до Східного кордону, – заявив керівник Служби автомобільних доріг Львівщини Олег Береза.

Ремонт дороги Нижанковичі – Самбірпланують завершити вже до кінця 2022 року, а новий пункт пропуску розпочне свою роботу у 2025 році.