На Львівщині енергетики встановлять «інтелектуальні» лічильники

logo


На Львівщині енергетики встановлять «інтелектуальні» лічильники

У Львівській області розпочали встановлювати лічильники електроенергії, які самі передають показники спожитої енергії до обленерго.

Про це під час прес-конференції на тему: «Енергетики впроваджують «розумні» електромережі на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор з маркетингу ПрАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник, – повідомляє кореспондент Lvivnews.com.ua.

За його словами, до кінця цього року буде встановлено 10,5 тисяч таких «розумних» лічильників. – Насправді, він не розумний сам по собі. Але в ньому є програма, яка дозволяє знімати показники автоматично, не залучаючи при цьому контролера, – він зауважив, що тепер контролер приходитиме в хату, де стоїть «розумний» лічильник раз на півроку, а не щомісяця.

Начальник виробничо-маркетингової служби ПрАТ «Львівобленерго» Юрій Кошла каже, що однофазний «розумний» лічильник коштує 1540 гривень, а трифазний – 3600 гривень. Але споживач, якому встановлюватимуть лічильник, не платитиме ні за прилад обліку, ні за його монтаж. – Усе навантаження бере на себе підприємство, – каже він. Всього на «розумні» лічильники і обладнання для передання даних цього року передбачено 26,3 млн. гривень в Інвестиційній програмі ПрАТ «Львівобленерго», яку затвердила НКРЕ.

Юрій Кошла стверджує, що для підприємства ці лічильники вигідні тим, що на певний момент, наприклад, на 1 число кожного місяця, вони автоматично передадуть інформацію. – Ми фізично не можемо зібрати показники лічильників саме 1числа, за один день. Через це виникають затримки з тим, щоби виставити рахунки вчасно, споживачі скаржаться, – говорить він. Уже встановлено майже три тисячі «розумних» лічильників. Проте вони ще не під’єднані до загальної системи.

Директор з маркетингу ПрАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник повідомив, що крім передавання показників, лічильники ще й надаватимуть важливу інформацію для енергетиків: чи не зникала електроенергія в цьому помешканні або ж в цьому кварталі, чи не було перенавантажень або інші технічні параметри. – Ці лічильники можна запрограмувати, щоби вони передавали показники і щодня, та, навіть, щогодини. Виробник запрограмує так, як нам треба, – Андрій Скрипник наголосив, що виробник – український, і такі лічильники виробляють підприємства у Києві та Одесі.

Начальник служби приладів обліку ПрАТ «Львівобленерго» Роман Шпак пояснив, що НКРЕ визначила чотири критерії, де, передусім, повинні бути встановлені «розумні» лічильники. Це – енерговузли, де є найбільші втрати електроенергії; енерговузли, куди найважче потрапити контролерам; енерговузли, де найбільше витрачають енергії та енерговузли з низькою якістю напруги. – Роботи зі встановлення цих лічильників мають бути завершені до 2030 року, – окреслив останні терміни він.

Також Роман Шпак показав як виглядає «розумний» лічильник. – У ньому є складні процесори як в комп’ютері, модем, який приєднується до наших систем, і контактор, який може відімкнути електроенергію. Якщо напруга скочить. Це дуже складний пристрій. Дані передають по силових мережах. До вашої квартири підходять наші мережі, по яких вам подають напругу. І цими самими мережами лічильник буде передавати інформацію до нас. Ніяких додаткових мереж не будуть прокладати, – спеціаліст переконує, що інтернетом споживача лічильник користуватися не буде. Енергетики зізналися, що не всі споживачі погоджуються на заміну лічильників. – Усі лічильники належать «Львівобленерго».

І ми маємо право їх перевіряти, ремонтувати чи замінювати, – Андрій Скрипник уже зауважив, що не допустити спеціалістів до лічильника намагаються ті споживачі, які намагаються красти електроенергію. Водночас за кордоном усі споживачі користуються саме такими лічильниками.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.