На Львівщині на схилах Олеського замку відбувся міжнародний фестиваль меду

logo


Безцінна перлина нашої історії – Олеський замок у неділю гостинно запросив до свого підніжжя найкращих бджолярів Бущини, Радехівщини, Жовківщини, а також гостей з Волинської області та Польщі, аби представити їм на другому міжнародному фестивалі меду «Надбужанські медобори» – величезний вибір різних сортів меду та увесь асортимент корисної для здоров’я бджолиної продукції. Вистачало й покупців, які смакували, прицінювались, а вже потім купували мед – кому який до вподоби.

Відкривали свято представник Львівської ОДА, керівництво району, якіщиро вітали всіх земляків, гостей зі Святом меду, бажали прихильності долі до здобутків медових усім бджолярам, плідних ужинок, а також гарного та веселого усім настрою на солодкому святі. 

 Далі Свято меду проходило з українською піснею, гумором та танцями. Веселий настрій протягом усього фестивалю глядачам дарувала чарівна ведуча Любов Огороднік. Концертну програму підготували працівники відділу культури та туризму Буської РДА та молоді таланти Бущини, які вдало виступили перед глядачами. 

А тим часом пасічники пропонували запашні меди. Одні дегустували, інші купували цілющий медок для рідних та друзів. На фестивалі представили чимало різновидів меду – гречаний, лісовий, акацієвий, з різнотрав’я та інше, а також такі продукти бджільництва, як пилок, прополіс, перга, медове вино та медовуха. Усього було вдосталь. Не обійшлось і без знарядь пасічників та довідкової літератури про цю древню справу. Вправно обслуговуючи покупців, встигали і між собою погомоніти, досвідом обмінятись, про нові технології у бджільництві згадати. А гості тим часом смакували медовими напоями та справжньою медовухою. Як то кажуть, по бороді текло…

Цьогоріч в середньому літр цілющого продукту коштує 90-120 гривень, півлітри медовухи – 70 гривень.

Кожний продукт бджолярства має незрівнянні властивості. Наприклад, як пояснюють пасічники, маточкове молочко містить унікальний набір амінокислот та антиоксидантів і покращує імунітет. Але цей продукт нестійкий, тож бджолярі не рекомендують скуповувати його значними порціями. Краще потроху, але свіже. А ще можна його розчинити у меді – він має бактерицидну дію, і цілющі властивості цієї суміші зберігатимуться довше. До речі, у Давньому Єгипті мед застосовували у процесі муміфікації.

Другий міжнародний фестиваль меду можна сміливо назвати як одне із найяскравіших та незабутніх свят, які проводились в області, бо довело це, а ще підтримало вітчизняного товаровиробника, задовольнило запити місцевих, приїжджих покупців, котрі поїхали зі свята з хорошими враженнями і чималенькою банкою меду.  

Більше новин про Західну Україну читайте на “Справжня Варта”.