На Львівщині навмисне пошкодили ТЕЦ: 30-тисячне місто мало не лишилось без світла, тепла і гарячої води

logo


image

За місяць до початку опа­лювального сезону хтось намагався вивести з ладу Новороздільську теплоелек­троцентраль, що на Львівщині, яка забезпе­чує 30-тисячне місто елек­трикою, теплом і гарячою водою, пише “Високий замок”

За словами керівників цьо­го енергооб’єкта, хтось ви­крав кабелі управління і пошкодив електротехнічне об­ладнання. Диверсія (інакше це не назвеш) могла призвести до ви­буху трансформатора і загибе­лі людей. 

“Завдані енергетичною дивер­сією матеріальні збитки (без вар­тості відновлювальних робіт) оці­нюють у кількасот тисяч гривень. Скеровано відповідні звернення в органи влади, правоохоронні структури. Дирекція цього стра­тегічного об’єкта посилила охо­рону ТЕЦ. І продовжує готувати її до опалювального сезону — хоча запланований графік робіт зірва­но”, – ідеться в повідомленні.

Таких «атак» за останній рік було декілька. Спроби дестабі­лізувати роботу ТЕЦ фіксували у липні, травні — «енергодиверсан­ти» намагалися знеструмити ме­режі, вивести з ладу обладнання. Адміністрація підприємства зая­вила, що йдеться про чиїсь «по­літичні чи бізнесові ігри». Натяк зроблено у бік колишніх власни­ків теплоелектроцентралі, братів-політиків Дубневичів, об’єкт яких за рішенням суду (через підозру у корупційних діях) було передано в управління державній компанії.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що  Антимонопольний комітет (АМКУ) надав дозвіл на передачу Фондом держмайна шести державних теплоелектроцентралей (ТЕЦ) в управління НАК «Нафтогаз України»