На Львівщині об’єднані громади на капітальні видатки отримають близько ₴114 млн

logo


На Львівщині 22 об’єднані територіальні громади, сформовані у 2015-2016 роках, отримають цього року 98,9 млн грн фінансування, ще 14,8 млн грн можуть отримати громади, створені у 2017 році. Про це у коментарі ZAXID.NET повідомив аналітик громадської організації «Європейський діалог» Тарас Баранецький.

Зокрема, 7 червня уряд затвердив постанову про розподіл державної субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних громад. Відповідно до неї, ОТГ на Львівщині отримають 63,5 млн грн на капітальні видатки. Кошти субвенції можна використовувати на створення ЦНАПів, відбудову шкіл, дитсадків, реконструкцію та ремонт вулиць, доріг, мостів, об’єктів водопостачання, впровадження енергоефективних заходів, закупівлю транспортних засобів тощо.

«Торік уряд для 159 ОТГ в Україні виділяв 1 млрд грн інфраструктурної субвенції, а цього року – 1,5 млрд грн для 366 ОТГ. Кількість громад, які отримують кошти субвенції збільшилася приблизно на 130%, а саме фінансування – на 50%. Тож ОТГ на Львівщині отримають менше, ніж торік. Водночас розподіл коштів відбувається за прозорою формулою, для визначення обсягу фінансування враховується територія ОТГ та кількість мешканців», – прокоментував Тарас Баранецький.

Окрім цього, уряд у травні розподілив 1,2 млрд грн із передбачених 4 млрд грн субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій. Відтак, на Львівщині чотири ОТГ виділено 8,75 млн. грн, у тому числі понад 690 тис. грн отримає Розвадівська ОТГ, створена у 2017 році.

Ще одним суттєвим джерелом фінансування капітальних видатків ОТГ стануть кошти Державного фонду регіонального розвитку. Очікується, що рішення щодо вибору проектів переможців міжвідомча комісія Міністерства регіонального розвитку і будівництва прийматиме за тиждень. На регіональному рівні серед потенційних переможців, за інформацією директора департаменту економічного розвитку Львівської облдержадміністрації Романа Филипіва, опинилося сім ОТГ, зокрема і новостворена Великолюбінська об’єднана громада. Вони претендують на отримання фінансування у близько 29,9 млн грн. Для порівняння, торік Держфондом з регіонального розвитку на Львівщині було підтримано вісім проектів на 15,3 млн. грн.

Тим часом за конкурсом мікропроектів з обласного бюджету Львівщини буде профінансовано близько 45 проектів в 15 ОТГ на суму близько 7,5 млн грн. Торік було підтримано 38 мікропроектів ОТГ.

Ще близько 3,5 млн грн передбачені у бюджеті розвитку Львівщини, здебільшого ці кошти планується використати на співфінансування проектів з ДФРР.

«99 млн грн для розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад – це ще не остаточна сума. Буде розподілено ще дві третини державної субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, можливе виділення фінансування з екологічних фондів, кошти на капітальні видатки з освітньої субвенції. Із цими коштами ОТГ Львівщини можуть вийти за підсумками року на фінансування у 120-130 млн грн», – зазначив аналітик Тарас Баранецький.

Він додав, що три громади, які були створені у 2018 році поки що не вийшли на прямі міжбюджетні відносини, і користуються лише половиною бюджетних переваг. Проте й вони уже почали залучати кошти з обласного бюджету, і, можливо, отримають кошти із субвенцій у другому півріччі 2017 року.

Нагадаємо, у 2016 році з державного бюджету 15 ОТГ на Львівщини отримали майже 45,5 млн грн субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних громад на 141 проект. Усього в ОТГ на Львівщині у 2016 році з різних джерел фінансування реалізували 159 проектів на загальну суму – 75,3 млн грн.