На Львівщині організували мистецький пленер, аби привернути увагу до стану храму

logo


У селі Годовиця поблизу Львова стартував пленер за участі 19 українських художників. Митці створять полотна, які будуть експонувати у виставкових залах в Україні та за кордоном. Так хочуть привернути увагу до пам’ятки архітектури, яка потребує консервації і реставрації – храму Всіх Святих у селі Годовиця.

Однією із художниць, яка бере участь у пленері, є Олена Жеребецька.

“Я ще не можу сказати, яке все буде в процесі. Я знаю, що це буде якась абстрактна і настроєва річ. Насправді, коли ти приходиш сюди, то спершу відчуваєш жаль. Це просто геніальний витвір архітектури, який так знищений”, — каже художниця Олена Жеребецька.

Пленер “Натхненні Пінзелем в Годовиці” організували у межах проєкту “Під Зорею Пінзеля”. Він триватиме два дні. Під час пленеру не тільки малюватимуть картини, але й відбудуться майстер-класи, лекція про костел Всіх Святих, а також концерти годовицького ансамблю “Вишиванка” та скрипкового ансамблю “SemprePrimo”. Далі створять виставку, яка гастролюватиме країною.

На Львівщині організували мистецький пленер, аби привернути увагу до стану храмуСуспільне Львів

Учасники мистецького пленеру у Годовиці

“У цьому проєкті об’єднані всі види мистецтва. На сьогодні ми мали честь запросити найвидатніших художників України для того. Щоб завдяки їхнім іменам і їхнім творінням, які вони тут намалюють для Годовиці, ми могли ще раз достукатись до влади. До тих, хто має вплив на те, щоб цей костел був відреставрований, законсервований і безпечний, щоби він був захищений”, — каже засновниця проєкту “Під зорею Пінзеля” Івона Лобан.

Костел є пам’яткою архітектури XVIII століття. Збудований у стилі бароко.

На Львівщині організували мистецький пленер, аби привернути увагу до стану храмуСуспільне Львів

Вигляд костелу Всіх Святих у селі Годовиця ззовні

Його архітектором є Берднард Меретин. Він же збудував церкву Юра у Львові. Скульптури для храму виготовив Йоан Георгій Пінзель.

На Львівщині організували мистецький пленер, аби привернути увагу до стану храмуСуспільне Львів

Стіни костелу зсередини

Вони зараз експонуються у музеї Пінзеля. Церква зараз без даху.

“У храмі збереглися настінні розписи Александра Ролинського. Зокрема, є ікона “Непорочного зачаття”, “Святої Анни”, “Святий Миколай”, “Ікона всіх святих”. Вони звичайно, понищені. Храм був взагалі, як на семи вітрах, відкритий. Ми просто громадою все, що могли прибрали”, — каже директорка народного дому у селі Годовиця Оксана Петрів.

Восени художники віддадуть свої роботи для виставки.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону