На Львівщині селяни у відчаї ріжуть свиней, щоб не утилізувати через африканську чуму

logo


Мешканці села Грозьово впевнені, що епідемії серед їхньої худоби немає.

У селі Грозьово на Львівщині в однієї господині померло 35 поросят начебто від африканської чуми, і тепер у селі мають знищити все поголів’я. Люди переконані, що хазяйка підробила експертизу, щоб отримати компенсацію, а  розплачується за це – вся громада, йдеться у сюжеті ТСН.12:00.

Мертві свині розсварили село. Люди не вірять, що сюди дісталася чума. Кажуть, їхні свині здорові, подохли лише в одних сусідів. А ті, мовляв, підробили  результати експертизи, щоби компенсувати втрати. За правилами, якщо є хоч один випадок африканської чуми, усіх свиней в селі мають вилучити і спалити.  Люди у паніці порізали всіх тварин, аби  лишилося бодай м’ясо. У пані Марії  порожній сарай  і вщент забита морозильна камера. Порося тримали до Різдва, а довелося заколоти зараз.

ВідеоНа Львівщині жителі села посварилися через свинячу чуму

“Здорові свині, не слабували, поправилися – були би на два метри, на 200 кг була б, а так малі були, страшно було, щоб не забрали. Годуй-годуй і заберуть”, – бідкається Марія.

У чорному пакеті кілька тушок.  Їх будуть палити. Саме у господарстві Ярослави Пикус виявили  африканську чуму – вона скосила п’ять свиней та майже тридцять поросят. Тепер жінку та її родину цькує усе село.

“Я можу дітьми та внуками покластися, я такого не хотіла, я не хочу компенсації ні копійки. Я в тому не винувата. Я боялася, щоб мої діти не їли, щоб нічого не сталося”, – запевняє Ярослава.

Ветеринари твердять – чуму підтвердила експертиза. Тож усіх свиней у селі справді вилучать. А людям виплатять компенсацію. Та запропонована сума селян не влаштовує.

“Зараз на ринку ціна від 45-49 гривень за кілограм живої ваги. Цілком адекватна ціна на ринку. Те, що люди говорять 120-150 гривень, це окремі частини туші, це полядвиця, шия”, – запевняє начальник головного управління Держпромспоживслужби у Львівській області Євген Баркит.

Продати дорожче люди не зможуть – село тепер на карантині. Щоб  виїхати чи в’їхати у зону карантину, треба перетнути блокпост. Шлагбаум не відкриють, поки  колеса автівок не оброблять спецзасобом. А поліцейські з ветеринарами ретельно перевірять, чи не везуть люди м’яса, живих тварин чи навіть корм. Такий режим триватиме кілька місяців. За цей час  дезінфікують усі сараї. Лише тоді людям дозволять знову розводити свиней. 

Нагадаємо, наприкінці вересня державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів зафіксувала випадки захворювання африканської чуми свиней в Рівненській та Львівській областях.

Кореспондент ТСН Марічка Кужик