На Львівщині стартував Всесвітній тиждень грудного вигодовування

logo


Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться починаючи з 1-го серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ. Про це інформує прес-служба Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Проходить ця акція під егідою WABA – Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячує свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції – годувати діток грудьми.

Різні організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування проводять різні заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми. Проводяться роз’яснювальні лекції для вагітних жінок, матерів-годувальниць, для персоналу медичних закладів, що надають допомогу матерям та дітям. За участю засобів масової інформації з’являються репортажі, замітки про користь і необхідність природного вигодовування.

В цьому році Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування присвячений 17-и  Цілям Сталого Розвитку, що були прийняті всіма державами – членами Організації Об’єднаних Націй. У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Цілі Сталого Розвитку(Sustainable development goals – SDG) – цільові показники майбутнього міжнародного розвитку. Вони замінили Цілі розвитку тисячоліття, термін яких закінчився в 2015 році. Цілі Сталого Розвитку діятимуть в період з 2015 по 2030 рік і нараховують 17 глобальних досягнень задля подолання бідності, викорінення нерівності та несправедливості, а також протидії кліматичним змінам.

Тема тижня грудного вигодовування 2016 року наголошує, що грудне вигодовування – це ключовий елемент, який є основою благополучного початку життя, який допомагає нам поважати один одного і піклуватися про світ, в якому ми живемо.

Грудне вигодовування безпосередньо відноситься до третьої Цілі Сталого Розвитку, яка має на меті покращення здоров’я матері і дитини. Відомо, що грудне вигодовування є вагомим чинником зниження рівнів захворюваності дітей і дитячої смертності, з одного боку, та має позитивні коротко- й довготривалі наслідки для здоров’я матерів, з іншого.

Грудне вигодовування також має відношення до другої Цілі Сталого Розвитку – подолання голоду та безпечного харчування.

Вплив грудного вигодовування на інтелект і матеріальний стан людини має відношення до четвертої Цілі – якісна освіта, а також першої Цілі – подолання бідності. Все це має вагомий внесок у досягнення восьмої Цілі Сталого Розвитку – економічного зростання. Нарешті, допомагаючи скоротити розрив між багатими і бідними, грудне вигодовування може внести свій вклад в ціль №10 – скорочення соціальної нерівності у світі.

Окрім цього, грудне вигодовування захищає планету від забруднення навколишнього середовища і глобального потепління, оскільки, на відміну від штучного вигодовування, не пов’язано з промисловим виробництвом. Воно природно и екологічно чисте, тому є гарантією здоров’я і повноцінного харчування за часів стихій і надзвичайних станів. Все це відноситься до шостої, сьомої, одинадцятої, дванадцятої, тринадцятої та п’ятнадцятої Цілей Сталого Розвитку.

Таким чином, для досягнення практично усіх Цілей Сталого Розвитку, яких людство має досягти до 2030 року, конче необхідний захист, просування та підтримка грудного вигодовування.