На Львівщині від лептоспірозу помер 45-річний чоловік

logo


Це вже третя смерть від цього інфекційного захворювання у 2018 році. Про це повідомляє ZAXID.NET. 

У листопаді у п’ятьох мешканців Львівщини лікарі діагностували інфекційне захворювання – лептоспіроз. Одного пацієнта, 45-річного мешканця с. Калинів Самбірського району врятувати не вдалося, повідомила завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.

За словами Ірини Куліш, чоловік звернувся по допомогу до лікарів дуже пізно, через сім днів після захворювання. Лептоспірозом він заразився від гризунів, які проникли в його помешкання.

“У реанімаційне відділення Самбірської центральної районної лікарні чоловік з с. Калинів Самбірського району потрапив у вкрай важкому стані 22 листопада і наступного дня, 23 листопада, помер. Чоловік звернувся надто пізно, через тиждень після захворювання, тож медики не змогли його врятувати. Це вже третій летальний випадок від лептоспірозу цього року”.

Ірина Куліш

Інший 45-річний мешканець Жидачівського району заразився лептоспірозом, коли складав у підвалі гарбузи, картоплю та інші овочі. У нього на руках були подряпини, через які в організм і потрапили лептоспіри. Але він звернувся по допомогу до лікарів через два дні після захворювання, тож після відповідного лікування чоловік одужав.

За 11 місяців цього року, за словами Ірини Куліш, на Львівщині зареєстровано 23 випадки лептоспірозу, три з них – летальні. Торік було 18 випадків і три летальні.

Нагадаємо, лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою. З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових. Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа.

Это уже третья смерть от этого инфекционного заболевания в 2018 году. Об этом сообщает ZAXID.NET. 

В ноябре у пяти жителей Львовщины врачи диагностировали инфекционное заболевание – лептоспироз. Одного пациента, 45-летнего жителя с. Калинов Самборского района спасти не удалось, сообщила заведующая отделом особо опасных инфекций Львовского областного лабораторного центра Ирина Кулиш.

По словам Ирины Кулиш, мужчина обратился за помощью к врачам очень поздно, через семь дней после заболевания. Лептоспирозом он заразился от грызунов, которые проникли в его дом.

“В реанимационное отделение Самборской центральной районной больнице мужчина из с. Калинов Самборского района попал в крайне тяжелом состоянии 22 ноября и на следующий день, 23 ноября, скончался. Мужчина обратился слишком поздно, через неделю после заболевания, поэтому медики не смогли его спасти. Это уже третий летальный случай от лептоспироза в этом году”.

Ирина Кулиш

Другой 45-летний житель Жидачевского района заразился лептоспирозом, когда складывал в подвале тыквы, картофель и другие овощи. У него на руках были царапины, через которые в организм и попали лептоспиры. Но он обратился за помощью к врачам через два дня после заболевания, поэтому после соответствующего лечения человек выздоровел.

За 11 месяцев этого года, по словам Ирины Кулиш, на Львовщине зарегистрировано 23 случая лептоспироза, три из них – летальные. В прошлом году было 18 случаев и три летальных.

Напомним, лептоспироз – это острое инфекционное заболевание людей и животных, вызываемое возбудителем лептоспир, и характеризуется поражением печени, почек, мышц и сопровождается волнообразной лихорадкой. С момента заражения до начала болезни проходит от 6 до 20 дней. Заболевание в большинстве случаев начинается остро, повышается температура тела до 39-40 С, больные жалуются на сильную головную боль, слабость, боль в мышцах, особенно икроножных. Основными носителями возбудителя лептоспироза в природных условиях является крысы, полевые мыши, землеройки, ежи. В организм человека возбудитель проникает через поврежденную кожу и слизистые оболочки полости рта, глаз, носа.