На Львівщині виявили завищення тарифів на теплопостачання

logo
151223_na_lvivwini_vijavili_zaviwennja_tarifiv_n.jpeg


7 17 650x410Фахівці відділу контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області провели аналіз формування та застосування державних регульованих цін (тарифів) на послуги теплопостачання.

Аналіз розрахунків тарифів на достовірність фактичним витратам підтверджених документами показав, що внаслідок порушення «Порядку формування тарифів на теплову енергію…», затвердженого постановою КМУ № 869 два підприємства допустили застосування економічно необґрунтованих тарифів  на теплову енергію, що призвело  до завищення плати за теплопостачання за період 2015 – 2017 р.р. для бюджетних установ на суму 209 611,27 грн.

Така перевірка була проведена на виконання листа  Городоцького ВП Яворівського ВП ГУ Національної поліції у Львівській області  та відповідно до ухвали слідчого судді Городоцького районного суду Львівської області № 441/562/17 від 22.08.2017.

Загалом, фахівці відділу контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області з метою захисту законних прав громадян провели низку позапланових заходів нагляду (контролю) з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін за обґрунтованими зверненнями  громадян та погодженнями Державної регуляторної служби України.

Порушення державної дисципліни цін було встановлено у 83,3% із перевірених суб’єктів господарювання.

До підприємств-порушників застосовано адміністративно-господарських санкцій на суму 19244,54 грн., в т.ч. вилучено у дохід бюджету необґрунтовано отриману виручку і штрафів на суму  9773,49 грн.

За наслідками перевірок складено 4 приписи щодо усунення порушень державної дисципліни цін та приведення цін/тарифів у відповідність до вимог чинного законодавства, а також зобов’язано повернути кошти споживачам на загальну суму 63 835,45 грн.


А поділитися?