На Львівщині вшанували пам’ять видатної діячки ОУН

logo


На Львівщині вшанували пам’ять видатної діячки ОУН

Сьогодні у селі Суховоля, що на Бродівщині відбулися поминальні заходи, приурочені до 100-річчя з дня народження патріотки України, члена ОУН, видатної діячки Галини Столяр.

Про це кореспонденту Lvivnews.com.ua розповіла заступник голови Бродівської районної ради Віра Підгрушна.

Ще минулого року депутати Бродівської районної ради одноголосно підтримали проголошення у 2017 році у Бродівському районі Роком Галини Столяр, яка загинула від рук гестапівців на Бродівщині.

Мешканці села Суховоля пишаються своєю землячкою, адже вона стала видатною дочкою українського народу, борчиня за її незалежність. У селі, де пройшло її дитинство, провели пам’ятні заходів, а у м. Броди – одна з вулиць названа її іменем.

Олена (Галина) Теодорівна Столяр – діячка ОУН, учасниця процесу 59-ти у січні 1941 року. Вона народилась в родині священника. Навчалася в гімназії «Рідна Школа» у Львові, була членом в організаціях «Пласт», «Союз Українок» та «Просвіта». Після навчання повернулась Суховолі, де продовжувала свою громадську діяльність у товариствах «Рідна школа», «Союз Українок», студентському товаристві «Смолоскип». Була недопущена польською владою до навчання на медичному факультеті Львівського університету, Галя була змушена залишитися в батьків у Тернополі аж до упадку Польщі. Згодом стала членом в ОУН.

У 1940 році заарештована органами НКВС, стала учасницею відомого львівського процесу 59-ти над студентами, який відбувався в січні 1941 року. Спочатку її засудили до розстрілу, але згодом помилували до 10 років ув’язнення та відправили з групою засуджених до тюрми в Бердичеві.Після поспішного відступу Червоної армії їй дивом вдалось врятуватись із атакованої енкаведистами тюрми.Включилась у підпільну боротьбу ОУН з німецькими окупантами. На короткий час була арештована нацистами у Львові, але зуміла втекти Під іншим прізвищем виїхала до Німеччини, де мала бути зв’язковою між провідником «Легендою» (Климів Іван) в Мюнхені та Україною. Як жертву більшовицького терору її було прийнято на факультет медицини в німецькому університеті в Берліні. Під виглядом поїздок додому за харчами виконувала доручення проводу ОУН.

Видана гестапо мельниківцем Утьо Соколовським. Соколовський та інші гестаповці слідкували за нею в Мюнхені й Берліні і таки відшукали «зв’язкову хату» теренового проводу ОУН у Німеччині. Арештована гестапо в 1942 році, витримала гестапівські тортури і нікого не видала, розстріляна 27 грудня 1942 р.