На Львівщині з літаків скидають вакцину проти сказу

logo


На території Львівської області 26 квітня 2019 року розпочалася весняна антирабічна вакцинація з пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу, яка проводиться відповідно до Плану протиепізоотичних заходів на 2019 рік. Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області.

Заходи з вакцинації проводяться вздовж українсько-польського кордону не лише на теренах Львівщини, а охопить також Волинську і частково Закарпатську та Рівненську області.

Поширення вакцини у приманках здійснюватиметься за допомогою авіаційного транспорту, який базується на аеродромі неподалік м. Дрогобича. Усі літаки обладнані GPS-системами та системами реєстрації скидання вакцин для підтвердження, що повітряні судна слідують заздалегідь встановленими лініями. Усі процеси чітко документуються.

Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясокісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію як в прикордонних регіонах та і в державі загалом. Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області просить при виявленні приманок не забирати їх та не переносити.

На территории Львовской области 26 апреля 2019 началась весенняя антирабическая вакцинация с пероральной иммунизации плотоядных животных против бешенства, которая проводится в соответствии с Планом противоэпизоотических мероприятий на 2019 год. Об этом сообщает ГУ Госпродпотребслужбы во Львовской области.

Мероприятия по вакцинации проводятся вдоль украинско-польской границы не только на территории Львовщины, а охватит также Волынскую и частично Закарпатскую и Ровенскую области.

Распространение вакцины в приманках осуществляться с помощью авиационного транспорта, расположенного на аэродроме близ г. Дрогобыча. Все самолеты оборудованы GPS-системами и системами регистрации сброса вакцин для подтверждения, что воздушные суда следуют заранее установленными линиями. Все процессы четко документируются.

Приманка безопасна для людей и животных, имеет вид небольших брикетов размером со спичечный коробок с резким запахом мясокостной муки. Внутри – желеобразная капсула с вакциной против бешенства.

Такие меры обеспечат создание устойчивого иммунитета у диких животных, которые являются основными распространителями возбудителя бешенства и значительно улучшат эпизоотической ситуации как в приграничных регионах да и в государстве в целом. Главное управление Держпродспоживслужбы во Львовской области просит при выявлении приманок не забирать их и не переносить.