На Львівщині зведуть житло Х століття та відтворять побут тогочасної слов’янської родини

logo


МІСТО

Житло будуватимуть за автентичними стародавніми методами

Усі фото: Управління майном спільної власності Львівської обласної ради

На території Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» планують збудувати слов’янське житло Х століття за автентичними стародавніми методами та на кілька тижнів відтворити реальний побут тогочасної слов’янської родини. Про це повідомляють у пресслужбі Львівської обласної ради.

Ми збираємося провести унікальний археологічний експеримент та на практиці дослідити усі етапи будівництва давнього слов’янського житла, опираючись на різноманітні наукові джерела етнографії і палеоархітектури. Ми фіксуємо й студіюємо усе: від заготівлі очерету на покрівлю –  до формування останньої, від заготівлі, корування та обробки деревини – до конструювання каркасу, від складання печі-кам’янки – до розпалювання у ній вогню, – розповів археолог, директор заповідника Володимир Шелеп.

Археологічний експеримент проводитимуть на території, яку вже досліджували раніше. Там знайшли фрагмент слов’янського житла, тож учасники експерименту зможуть не лише відновлювати стародавнє житло, але й паралельно поруч розкопувати справжнє помешкання Х століття.

Організатори планують внести збудоване житло «в канву екскурсійного маршруту по пам’ятці», зробивши його «однією з головних атракцій», що дасть можливість повністю заглибитись у давній світ слов’янського Пліснеська.

Ми хочемо в реальних умовах відтворити, як проживала сім’я на Пліснеську у Х столітті. Де вони жили? Що їли? Чим займалися? Що вирощували? Це буде тиждень-два проживання та емоцій професійних реконструкторів – наших партнерів з ГО «Чорна Галич», – пояснив Володимир Шелеп.

Також організатори зазначають, що окрім житла, матимуть і «невелику тогочасну інфраструктуру». Однак деталі наразі тримають у секреті.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.