На меморіальному кладовищі у Львові вшанували пам’ять борців за волю України

logo


Урочисте поминання на Личаківському цвинтарі 23 серпня почалося із вшанування загиблих вояків Української Галицької Армії. А далі поклали квіти і до могил новітніх героїв України ‒ тих, хто загинули у війні з Росією.

Почесний громадянин Львова Ігор Юхновський каже: «Вони є представниками тої величезної маси людей, які боролися і вмирали за Україну».

Панахидою також вшанували пам’ять усіх, хто спочиває на полі почесних поховань, а ще запалили лампадки на могилах Героїв Революції Гідності.

Батько Героя України Федір Лущик розповідає: «Він загинув, віддав своє життя за волю народу, він не пішов загарбувати чужі землі, горе не приносив чужим матерям і чужим жінкам, він став на захист своєї держави».

Нагадаємо, вранці біля обласної ради урочисто підняли Державний Прапор України. До урочистостей запросили доньку загиблого героя України, бійця 24-го батальйону «Айдар», який помер у 2014-у році від тяжкого поранення.

«Мій тато ночі перед початком війни взяв прапор і повішав його на електричний стовп, щоб його не могли зняти. І ті хлопці військові, які проїжджали на своїх БТРах, бачили той прапор і були дуже раді, що отут живе українська сім’я, яка любить Україну і нею дуже гордиться», ‒ розповіла донька загиблого Героя України Мирослава Федорова. Її батько загинув під час збройної сутички під селом Хрящувате.

До урочистостей долучились представники влади, а також військові з Америки, Канади, Польщі та Литви. А діти дарували українським воїнам браслети-обереги та листівки.