На полігон Грибовицького сміттєзвалища техніку для підсилення дамби звозять поступово

logo


На Грибовицькому сміттєзвалищі відновили роботи. Підсилюють дамбу, аби не випустити з берегів озеро інфільтратів. Адже через талі води є загроза витоку стоків у річку Малехівку. Дозвіл розпочати протиаварійні заходи на полігоні надала Державна інспекція архбудконтролю. Ще влітку минулого року в Грибовичах призупинили всі роботи через протести мешканців навколишніх сіл.

Укріплюють дамбу піском та щебенем. Щоправда, працює лише один трактор. Підрядник запевняє: наразі цього достатньо.

«Техніка звозиться поступово. Зараз буде бульдозер. Зранку привезли віброкулачковий каток, щоб трамбувати завезений ґрунт. Плюс зараз завозиться ґрунт – це основне. до тисячі кубів буде ґрунту. Щебню буде приблизно 10-15 сантиметрів вже на готову основу», – пояснив виконроб підрядної організації Сергій Захарчук.

Уже другий день на полігоні збираються мешканці Грибович та Малехова. Кажуть, як тільки почули, що на сміттєзвалище заїхала техніка, прийшли подивитися на роботу. Вважають, що вона рухається аж надто повільно.

«Вчора не було взагалі техніки, сьогодні працює один трактор ЛКП «Збиранка» і все», – розповіли місцеві.

У голови екологічної комісії Жовківської райради Ігоря Муравського занепокоєння викликає не так стан дамби, як ґрунт довкола. За його словами, у декількох місцях просочується фільтрат.

Директор полігону просочування фільтратів підтверджує. Тому, мовляв, було так важливо відновити протиаварійні роботи, під час яких зокрема мають ліквідувати і витоки.

«Справді дамба в декількох місцях фільтрує, пропускає, тому її треба укріплювати, тампувати ті дірки. Підрядник обіцяє за два тижні зробити основні земляні роботи», – розповів директор ЛКП «Збиранка» Володимир Занік.

Паралельно з протиаварійними роботами, на полігоні відновили роботу станції відкачування фільтрату. Вона не працювала з травня минулого року, відколи на сміттєзвалищі стався обвал.

Щоправда, продуктивність станції дуже маленька – на добу можуть переробити 36 кубів фільтрату. Тоді як в озері накопичилося їх близько 100 тисяч кубів. Відтак місто планує закупити потужніше обладання для цієї станції.

«Розглядаємо придбання сучасного обладання, яке застосовується в країнах Західної Європи. Ми зараз вивчаємо це питання. Це таке контейнерне обладання, яке поставляється під очистку інфільтратів. Ми зараз займаємося цим питанням», – пояснив директор департаменту житлового господарства міста Сергій Бабак.

Поки у Грибовичах тривають протиаварійні роботи, комісія, яка вивчає ділянку під новий полігон у Яворівському районі, продовжила свою роботу до 20 лютого. До цього часу науковці мають дослідити, чи придатна колишня «Сірка» під полігон.