На шахту у Нововолинську громаду возитимуть засуджених з Львівщини

logo


04 Грудня 2023, 17:50

На шахту у Нововолинську громаду возитимуть засуджених з Львівщини 128

На шахту у Нововолинську громаду возитимуть засуджених з
Львівщини

На державне підприємство Волиньвугілля, на шахту Бужанську з Дрогобицької виправної колонії №40 щоденно будуть возити засуджених.

Про це повідомив голова Конфедерації Вільних профспілок України Михайло Волинець.

Ні у Нововолинській, ні у Поромівській
громаді вони мешкати не будуть. Ув’язнених планують возити щодня автобусами. 

Михайло Волинець зазначив, що в Соснівці на Львівщині, на шахті Надія з жовтня «експериментально» уже працюють ув’язнені. Як говорить адміністрація вуглевидобувного підприємства: «до такого кроку підприємство вдалося через нестачу гірників». 

Він додав, що тиждень тому, один із «гірників» – зеків втік з-під варти. Поліція
оголошувала план – перехоплення.

Що пів року шахтарі Волині, Львівщини виступають із заявами про наміри Міненерго, керівників вугледобувних підприємств на фоні мобілізації гірників, максимально залучити до роботи в шахтах осіб, які перебувають покарання, зокрема в Дрогобицькій виправній колонії №40. 

Офіційної відповіді від Міненерго так і не було. Проте 28 жовтня міністр юстиції Денис Малюська зробив допис на своїй сторінці у Facebook: «Енергетична безпека – у надійних руках!
Наші ув’язнені почали працювати шахтарями». Чим викликав хвилю незадоволення в шахтарських регіонах, зокрема у дружин гірників.

«Кому і чому зручні зеки на вуглевидобувних підприємствах – зрозуміло. Засуджені працюватимуть за пайку і незручних для керівників/смотрящих питань не ставитимуть. Щодо безпеки такої праці – вважаю зайвим коментувати. Наприклад, шахта Надія є надкатегорійною по газу метану.

Кожному, хто розуміється на технологіях видобування, зрозуміло що
запускати до копальні людей без підготовки – дорівнює створенню загрозливої для життя і здоровʼя ситуації. Для абсолютно всіх учасників процесу», – йдеться в дописі.