Народний дім в Сокільниках добудує львівська фірма без досвіду

logo
200734_narodnij_dim_v_sokilnikah_dobudue_lvivska.jpeg


При цьому вартість будівництва складатиме майже 21 млн грн.Фото: emploi-btp.lemoniteur.fr

Фото: emploi-btp.lemoniteur.fr

Сокільницька сільська рада 11 липня підписала договір з ТОВ «Грандгалбуд» на будівництво клубу «Центр мистецтв та дозвілля “Просвіта”» на вул. Данила Галицького за 20,8 млн грн. При цьому, як повідомляє Наші Гроші. Львів, компанія не має необхідного досвіду будівництва та не відповідає тенденим вимогам замовника.

Компанія має розробити систему каналізації, вентиляції, опалення, газопостачання та освітлення, облаштувати майданчики і озеленити територію. Усі роботи мають завершать до кінця червня 2019 року. При цьому фірма отримає 322 тис. грн прибутку, а на заробітну плату піде 2,3 млн грн.

Сокільницька сільрада вже всьоме проводить тендер на будівництво клубу. Аналогічні тендери проводили, починаючи від 2011 року. При цьому суми замовлень зростали від 8 до 16 млн грн. Загальні ж витрати з початку будівництва становлять 7,9 млн грн.

Головний бухгалтер Сокільницької сільради Ірина Пасічна розповіла, що саме приміщення Народного дому вже збудоване та перекрите. Ці роботи ще з 2015 до 2016 років виконувало ТОВ «ТІР», яке робило фундамент та стіни клубу, та ТОВ «Будгарант плюс», яке протягом 2017 року перекривало дах та утеплювало приміщення пінопластом.

У цьогорічному тендері компанія-переможець «Грандгалбуд» змагалася з ПП «Арагас». Під час торгів фірми не знижували своїх пропозицій, однак ціна «Грандгалбуд» була на 206 тис. грн дешевшою.

ТОВ «Грандгалбуд» зі статутним капіталом 2 тис. грн працює на ринку з січня 2018 року, його юридичне місцерозташування – м. Львів.  Згідно з інформацією, яке «Грандгалбуд» подало на торги, більшість обладнання і техніки фірма орендує.

Згідно з Prozorro, протягом своєї діяльності фірма «Грандгалбуд» співпрацювала лише з Сокільницькою сільрадою – у квітні вони підписали договір на ремонт проїзду на 1,1 млн грн.

На підтвердження аналогічного досвіду ТОВ «Грандгалбуд» подало копію договору з ТОВ «Воркбуд» на виконання будівельних робіт по об’єкту «Будівництво багатоквартирного житлового будинку із вбудованими громадськими приміщеннями в будинку №73 по вул. Героїв УПА у Львові» вартістю лише 200 тис. грн.

За словами експерта «Центру громадського моніторингу та досліджень» Мирослава Сімки, документи «Грандгалбуду» не відповідають тендерній документації замовника. Аналогічний договір підрядника не підтверджує досвіду, який потрібний для будівництва поточного об’єкта. Також учасник не надав спеціалізованої ліцензії на встановлення системи пожежної сигналізації. Замовник мав відхилити фірму на підставі ч. 1 ст. 30 ЗУ «Про публічні закупівлі» (учасник не відповідає кваліфікаційним критеріям).


А поділитися?