Науковці Львівської політехніки допоможуть створити Древній Звенигород

logo


Науковці Інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка” долучаться до створення історико-культурного парку в селі Звенигород, що на Львівщині. 

Це стало можливим завдяки проекту “Древній Звенигород”, який реалізують у регіоні, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

“Дуже важко показати, що зникло, але ця територія зберегла сліди колишньої слави. Наразі тут є оборонні вали та замкові бастіони початку XVIII століття, тож кожен охочий може вже зараз оглянути княжий дитинець, де стояли палати князя, храм із цвинтарем, господарські будівлі й оборонні укріплення. В майбутньому ми запропонуємо туристам пройти лінією валів, долиною ріки Білка, де колись були ювелірні майстерні та господарські будівлі. У ті часи ця територія активно заселялася, а серед валів простягалась територія княжого міста”, – зазначив доцент Львівської політехніки Василь Петрик.

Читайте також: У Звенигороді з’явиться унікальний історико-культурний парк

Виконавці планують розчистити вали, місце замку, облаштувати доріжки, місця для відпочинку, встановити освітлення та паркінг. Попередньо проект виграв грант Європейського Союзу розміром 12 млн гривень.