Не пірнати з головою та не вживати алкоголь: львівські медики розповіли, як безпечно занурюватися у крижану воду

logo


ЛЮДИ

Про те, як безпечно занурюватися у крижану воду та кому це може зашкодити

фото: espreso.tv

Уже завтра, 19 січня, в Україні відзначатимуть Водохреще. У цей день традиційно є чимало охочих пірнати в ополонки. Про те, як безпечно занурюватися у крижану воду та кому це може зашкодити, розповіли Galnet лікарі першого ТМО Львова.

Лікарка-терапевтка Соломія Лукач каже, що категорично не рекомендує занурюватись в ополонку тим людям, які мають серцево-судинні, хронічні захворювання, а також часті коливання артеріального тиску.Також відмовитись від купання варто людям, які мають мінімальні прояви вірусної інфекції. Натомість здорові люди, які систематично загартовуються, можуть зануритись в ополонку без шкоди для здоров’я.

 По-перше, купатись треба в тих водоймах, які є спеціально для того відведені. У воду потрібно заходи плавно та помалу і обов’язково не пірнати вниз головою. Також не рекомендується мочити голову , через те, що надворі холодно і це може призвести до спазмів судин головного мозку. Якщо ви вирішили зануритись, то бажано мінімально перебувати у воді – не довше однієї хвилини, – пояснює Galnet Соломія Лукич.

Після того як людина виходить з води, насамперед їй варто обтертися сухим рушником і відразу одягнути сухі та теплі речі. Після цього, щоб зігрітися, бажано випити теплий чай та каву. А перед тим як пірнати в ополонку, лікарі наполягають, не вживайте алкоголь,адже він призводить до розширення судин, а відповідно – до переохолодження, додає Соломія Лукач.

Дітям занурюватись у крижану воду недоцільно через ризик захворювань, а також їхніх ускладнень, про це каже Galnet лікарка-педіатр Оксана Романів. Тому радить перед зануренням обов’язково консультуватись з лікарем.

Занурюватися можна приблизно з 10 років, а підготовка до занурення має бути з 1,5  річного віку. Це може бути контрастний душ, також купання в річці або в морі. Перед зануренням,дитинка має бути сита, добре нагодована. Одяг та взуття має бути зручним, щоб швидко роздягнутися та одягнутися.Це мають бути теплі речі, великий теплий рушник, килимок, щоб стати ніжками. Час перебування має бути не довготривалий, щоб не було переохолодження, – пояснює Оксана Романів.

Окрім того, купатися варто виключно у спеціально відведених для цього водоймах.

Де на Львівщині безпечно купатись на Водохреще: перелік місць

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.