Не використовувати штучний сніг і важкі іграшки: лісівники Львівщини розповіли, як доглядати за ялинкою у горщику

logo


МІСТО

Важливі температура, вологість, світло і навіть прикраси


Фото ілюстративне: pershyj.com

Останнім часом усе більшої популярності набирають ялинки у горщиках. І хоча продавці святкових дерев запевняють, що особливих зусиль для догляду ялинки докладати не треба, якщо ви хочете, щоб живе дерево прикрашало вашу квартиру, будинок, а пізніше – сад, вам все одно обов’язково треба стежити за рослиною. Фахівці ДП «Жовківський лісгосп» розповіли, як це робити правильно.

Спершу слід розмістити деревце вдома. Не ставте його відразу у тепле приміщення, нехай воно трохи постоїть у загальному коридорі, під’їзді чи на веранді.

Температура

Найкращим місцем для ялинки буде прохолодна кімната, далі від опалювальних пристроїв, але ближче до вікна, температура для ялини не повинна перевищувати 10 градусів тепла. У житловому приміщенні створити такі умови неможливо, тому слідкуйте за тим, щоб температура на градуснику не перевищувала хоча б 18 градусів. Відразу після свят віднесіть деревце у горщику у більш прохолодне приміщення.

Вологість

Важливо стежити за вологістю повітря. Будьте готові до того, що вам необхідно буде щодня обприскувати рослину водою. У кімнаті, у якій опалюють, вологість повітря зазвичай близько 20%, а для того, щоб ялинка залишалася зеленою, середній показник вологості повинен бути 50%. Звісно, не в усіх є спеціальні прилади для його вимірювання, тож слід кожен день зранку обприскувати ялинку і ставити поруч з нею ємкість з водою.

Ще один важливий аспект: як поливати ялинку у горщику. Це слід робити регулярно і перевіряти землю на дотик.

Світло

Ялинка любить притінене місце, вона виростає до 15 метрів. Ці особливості потрібно враховувати, коли обираєте постійне місце перебування рослини.

Прикраси

Для прикраси живої ялинки у горщику використовуйте легкі іграшки, різнокольоровий дощик, мішуру, та світлодіодні лампи. І хоча штучний сніг – красивий, не варто використовувати його на живому дереві, адже в його складі містяться різні хімічні речовини, які можуть зашкодити хвої. Сам горщик або контейнер також можна прикрасити красивою тканиною, мішурою, сніжинками та іншими різними новорічними прикрасами.

Якщо ваша ялинка стала пускати нові гілки, це означає, що вона прокидається зі сну. Це не дуже хороший знак, адже плавний життєвий цикл збився. Тепер не виносьте ялинку на вулицю, а чекайте весни і доглядайте за нею.

Важливо! Завжди купуйте живу ялинку у горщику лише за кілька днів до свята. Ніколи не купуйте ялинки на стихійному ринку, адже невідомо, у якому ґрунті ріс саджанець, як його викопували, садили і чи був за ним належний догляд.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.