Нейрохірурги львівської лікарні врятували херсонсього хлопчика: видалили уламок міни з мозку

logo


Михайлик Воловиков з Херсона отримав надважке поранення голови під час чергового мінометного обстрілу міста. Це сталося просто напередодні Нового року — 31 грудня. Коли почалася атака, хлопчик разом з другом саме обідали в кафе. Діти швидко забігли у службове приміщення, проте це їх не врятувало — уламки прошили стіни. Осколки потрапили Михайликові прямо в голову. А його 11-річний друг загинув на місці.

Історію Михайлика розповіли у Львівськійдитячій лікарні Святого Миколая. Саме там лікарі видалили уламок міни з головного мозку 9-річного хлопчика. Вбивчий шматок металу — довжиною 8 мм — успішно дістали нейрохірурги Центру «UNBROKEN KIDS» Першого медичного об’єднання Львова.

Уламок, який витягли лікаріУламок, який витягли лікаріФото: Дитяча лікарня Святого МиколаяАвтор: Дитяча лікарня СвятогоМиколая

Першу хірургічну допомогу Михайликові надавали херсонські лікарі, а вже миколаївські виконали операцію з видалення уламків роздробленого черепа. Однак, осколок міни в головному мозку дитини лікарі залишили на місці — надто глибоко він заліг. Коли Михайлик опритомнів, виявилось, що ліва частина його тіла повністю паралізована — знерухомлені рука, нога і пів обличчя. Перші кроки хлопчик зможе зробити лише за місяць після поранення — і вони дадуться йому дуже важко. Ще закілька місяців щоденної реабілітації дитина почне піднімати ліву руку та більше впевнено пересуватися.

Уламок після обстрілу ХерсонаУламок після обстрілу ХерсонаФото: Дитяча лікарня Святого МиколаяАвтор: Дитяча лікарня Святого Миколая

Кадри обстрілу ХерсонаКадри обстрілу ХерсонаФото: Дитяча лікарня Святого МиколаяАвтор: Дитяча лікарня Святого Миколая

Та згодом у Михайлика починаються судомні напади. Однією з ймовірних причин цього наслідку воєнної травми у дитини міг бути той самий уламок у мозку. Батьки вирішують не чекати, коли осколок призведе до ще гірших ускладнень, і починаютьшукати лікарів, які візьмуться за складну операцію. Звертаються до львівських спеціалістів Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії Дитячої Лікарні Святого Миколая, що є частиною UNBROKEN KIDS. І нейрохірурги погоджуються допомогти Михайлику. Але завдання надважке — дрібненький уламок зупинився недалеко від ділянки, яка контролює рухи всієї лівої частини тіла.

Перебіг операціїПеребіг операціїФото: Лікарня Святого МиколаяАвтор: Лікарня Святого Миколая

Перебіг операціїПеребіг операціїФото: Лікарня Святого МиколаяАвтор: Лікарня Святого Миколая

«Ми з командоюухвалили складне рішення. Нам потрібно було знайти та видалити маленький шматочок металу на глибині 5 см в мозку та ще й в дуже вузькій зоні. Це приблизно як шукати голку у копиці сіна. А через небезпечну ділянку, в якій зупинився уламок, ми могли ще й зачепити важливі функціональні зони. Хлопчика могло повністю паралізувати», — розповідає дитячий нейрохірург Михайло Ловга.

Михайло ЛовгаМихайло ЛовгаФото: Дитяча лікарня Святого МиколаяАвтор: Дитяча лікарня Святого Миколая

Під контролем мікроскопа та системи нейромоніторингу львівські лікарі таки змогли безпечно дістатися ділянки головного мозку, де заліг 8-міліметровий уламок ворожого залізяччя. Нейрохірургам вдалося дістати уламок. В ході цієї ж операцію вони такожзакрили відсутню частину черепа титановою пластиною. Все начебто пройшло добре. Але з полегшенням рідні Михайлика та медики видихнуть лише за кілька днів після операції, коли хлопчик опритомніє. Ось тепер уже можна говорити про успішність втручання: рухові функції не погіршилися.

Медичні знімки МихайликаМедичні знімки МихайликаФото: Лікарня Святого МиколаяАвтор:Лікарня Святого Миколая

Попереду у Михайлика — тривале відновлення. Аби покращити рухові функції, з хлопчиком і далі займаються фізичні терапевти UNBROKEN KIDS. Водночас спеціалісти Центру ментального здоров’я намагаються поліпшити психічний стан дитини. Після пережитого в Михайлика розвинулись страхи та тривога: він мало говорить, проявляє уникаючу поведінку та боїться відходити від мами. А вона повсякчас підбадьорює сина словами: «Ти тепер у нас титановий яксупергерой».

В лікарні наголосили:

Михайлик мріє повернутися додому і щоби його місто більше не обстрілювали. Та з гордістю промовляє: «Україна переможе! Херсон переможе!» Наші лікарі бажають хлопчикові здоров’я та здійснення мрії, яка тепер одна для всіх українців — перемоги!

Михайлик з мамоюМихайлик з мамоюФото: Дитяча лікарня Святого МиколаяАвтор: Дитяча лікарня Святого Миколая

Центр UNBROKEN KIDSUNBROKEN Ukraine діє на базі Першого медоб’єднання Львова і створений задля допомоги дітям, які постраждали внаслідок війни.

Виконували нейрохірургічне втручання та продовжуютьдопомагати Михайлика відновлюватись більше десятка спеціалістів

Читайте також: «За нами йшли російські танки»: як херсонці вдалось виїхати з-під обстрілів з особливою дитиною

Тримаймося разом!

Підпишись на нашTelegram-канал: там — оперативні херсонські новини та інсайдиНаш проєкт, присвячений новинам українського Криму: Кримська бавовнаНаш Instagram: фото, колажі, короткі цікаві текстиНашYoutube: подкасти, цікаві відео з Херсона та про ХерсонПідтримати нас можна на PayPal [email protected]

Все буде Україна!